Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę posyłając dziecko na lekcje języka hiszpańskiego dla najmłodszych

0
431
Pięć rzeczy, na które warto zwrócić uwagę posyłając dziecko na lekcje języka hiszpańskiego dla najmłodszych

Rozważasz zainwestowanie w naukę dziecka? Chcesz, żeby uczyło się nowego języka obcego? Jest kilka rzeczy, na które warto zwrócić uwagę, posyłając dziecko do szkoły językowej dla najmłodszych. To od nich zależy (w dużym stopniu), jak będzie udawało mu się przyswoić tę wiedzę oraz nowe umiejętności językowe. Co warto wiedzieć o wyborze odpowiedniej szkoły? Zdecydowaliśmy się na wybór pięciu tych najważniejszych.

1.   Sprawdź, od jakiego wieku przyjmowane są dzieci

Chociaż nie ma minimalnego wieku, w którym można uczyć hiszpańskiego dzieci, pierwsze kroki w nauce najlepiej stawiać wcześnie. Dobrym pomysłem jest rozpoczęcie nauki języka hiszpańskiego, ale także i angielskiego w momencie, gdy Twoje dziecko nauczy się płynnie mówić w swoim ojczystym języku, czyli zwykle nie wcześniej niż w wieku 2-3 lat.

Dobre szkoły językowe biorą pod uwagę ten aspekt, organizując zajęcia dla dzieci. W przypadku młodszych maluchów, ważne jest, aby zajęcia były prowadzone pod opieką rodziców i, aby oni także angażowali się w naukę.

2.   Zabawa zamiast nauki, to ma sens

Ucząc dzieci języka hiszpańskiego, zaleca się skupienie się na zabawie, a nie na dyscyplinie nauki. Według ekspertów dzieje się tak, ponieważ:

  • Zabawa to naturalny, łatwy dla maluchów sposób, w jaki dzieci najlepiej uczą się nowych rzeczy.
  • Poprzez zabawę dzieci mogą nauczyć się tworzyć i ćwiczyć nowe dźwięki.
  • Zabawa uczy dzieci przydatnych umiejętności, takich jak cierpliwość i zrozumienie.

Dzieci uwielbiają zabawki, ponieważ pozwalają im odkrywać nowe światy. Zabawki oferują stymulację, dając możliwość praktycznej nauki. Pomoże to również poprawić ich umiejętności językowe. Dzieci kochają też w większym gronie grać w gry, ponieważ są zabawne i pozwalają im na użycie wyobraźni.

Zabawa z plasteliną jest wyczuwalna, co jest frajdą dla dzieci. Większość małych dzieci uwielbia to, ponieważ oferuje ogromny potencjał do pomysłowych gier. Modeluj figury razem z dzieckiem, a robiąc to, mów po hiszpańsku, co robisz i pozwól dziecku powtarzać słowa.

3.   Pomoce naukowe? Oczywiście, najlepiej te wizualne

Z punktu widzenia psychologii dziecięcej stwierdzono, że dzieci lepiej rozumieją rzeczy przedstawione wizualnie niż te wyjaśnione werbalnie. Elementy wizualne na lekcjach języka hiszpańskiego dla dzieci mogą pomóc w zwiększeniu zatrzymywania informacji przez uczniów. Materiały wizualne, których możesz użyć do nauczania języka hiszpańskiego:

  • kinematografia, w tym krótkie bajki,
  • kolorowe fiszki,
  • filmy pełnometrażowe,
  • piosenki,
  • elementy z książek.

Dzieci są zachwycone muzyką, ponieważ lubią rytm, tańczą, śpiewają i klaskają. Ich zamiłowanie do piosenek jest szczególnie pomocne w nauce języków, ponieważ piosenki są łatwe do zapamiętania.

4.   Nauka języka od mówienia, a nie od czytania

Ucząc dzieci języka hiszpańskiego, zacznij od mówienia. Mówienie przychodzi dzieciom bardziej naturalnie i łatwiej, ponieważ ludzkie mózgi są naturalnie przystosowane do mówienia. Z drugiej strony uczy się czytania, choć do tego powinno dojść nieco później.

5.   Wybierz miejsce, które spodoba się dziecku

Chociaż możesz sam uczyć hiszpańskiego swojego dziecka, pamiętaj o zachowaniu odpowiedniej równowagi, aby dziecko konsekwentnie angażowało się w naukę. Dlatego wybierz miejsce, do którego będzie uczęszczać twoje dziecko, biorąc pod uwagę, by odpowiadało ono jemu. To jest naprawdę ważne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ