Jak dać dziecku realne wsparcie w różnych sytuacjach?

0
883
Jak dać dziecku realne wsparcie w różnych sytuacjach

To naturalne, że rodzice chcą wspierać dzieci w nauce i zdobywaniu nowych umiejętności. Nie zawsze wychodzi, tak jak sobie założą i zamiast pomóc, zakłócają naturalne pragnienia poznania świata. Jak uniknąć błędów? Często powodem jest niewiedza. Warto więc nadrobić zaległości i skorzystać z porad Akademii Mądrego Dziecka. Akademia Mądrego Dziecka to zdecydowanie więcej, niż blog parentingowy. Jak sama nazwa wskazuje, jest to prawdziwa szkoła dla dzieci i dorosłych. Znajdziesz tu praktyczne porady dla Mamy i Taty, jak stanąć na wysokości zadania w różnych sytuacjach, na każdym etapie rozwoju dziecka.

Urodziny – jak urządzić przyjęcie bez stresu dla dziecka?

Dorosłym wydaje się, że kolorowe balony, tort ze świeczkami i dużo prezentów to najbardziej atrakcyjny sposób na przyjęcie urodzinowe. Taka sytuacja ma odświętny charakter, ale jednocześnie obfituje w silne bodźce i wiele emocji, które zwyczajnie mogą przerosnąć małego jubilata.

W Internecie znaleźć można porady zarówno rodziców sześciolatka, który miał niedawno urodziny, a także czterolatka, którego przyjęcie odbędzie się wkrótce. Pierwsze imprezy mogą przynieść przytłaczające doświadczenia. Dużo gości, hałas, dzieci, które wyciągały wszystkie zabawki i zostawiały je na środku pokoju. Rodzice powinni wcześniej dowiedzieć się jak urządzić przyjęcie urodzinowe, na którym maluch będzie naprawdę dobrze się bawił i przeżywał wyjątkowe chwile.

Asertywność – cecha, którą warto wypracować z dzieckiem

Podstawą do nauczenia się bycia asertywnym jest zdolność rozpoznawania emocji. To ważna lekcja, którą dziecko powinno przyswoić, by skutecznie dawać sobie radę z codziennymi sytuacjami. Akademia Mądrego Dziecka radzi skorzystać z materiałów edukacyjnych, przeznaczonych dla dzieci i rodziców. Z książek wydawnictwa Harper Collins zaczerpnąć można wiedzę o podstawowych emocjach, takich jak radość i smutek, lęk, miłość, wstyd. Ukazują się podręcznik z ćwiczeniami i obrazkami, które dla maluchów są cennym źródłem wiedzy. Zdarzenia opisywane w książkach dotyczą codzienności młodego człowieka – są łatwe do zrozumienia i przełożenia na własne życie. Na blogu jest wiele recenzji rodziców, którzy pod kątem przydatności w praktyce, omawiają propozycje wydawnicze o tematyce wychowania dzieci.

Zdrowe nawyki żywieniowe od najmłodszych lat

Najmłodsi są doskonałymi obserwatorami i jeśli chcesz nauczyć dziecko zdrowych nawyków żywieniowych, musisz dawać dobry przykład. Nie ma innego wyjścia – rodzice, dziadkowie, opiekunowie muszą sami sięgać po zbilansowaną dietę. Nie bez powodu alkohol i słone przekąski wystawia się wieczorem, kiedy dzieci już śpią. Jeśli podsuwa się maluchom zdrowe warzywa i owoce, jednocześnie sięgając dla siebie po słodycze lub chipsy, efekt będzie odwrotny. Dzieci naśladują dorosłych i chcą jeść tak samo. Akademia Mądrego Dziecka nie pozostawia z tym problemem rodziców samych – warto sięgnąć do artykułów o zbilansowanej diecie i nauce zdrowego jedzenia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ