Jak właściwie dobrać ubranka do chrztu?

0
426
Jak właściwie dobrać ubranka do chrztu

Chrzest Święty to pierwsze poważne wydarzenie w życiu małego chrześcijanina, dlatego wymaga szczególnej oprawy. Oczywiście najważniejsze jest spełnienie wszystkich wymogów formalnych, czyli między innymi wybór rodziców chrzestnych. Następnie ustalana jest data przyjęcia sakramentu i kościół, w który ceremonia ma się odbyć. Następnym krokiem jest wybór właściwego ubranka dla dziecka, co często bywa naprawdę dużym wyzwaniem. Na szczęście na rynku dostępne są przeróżne warianty dla dziewczynek i chłopców. W pierwszym przypadku zazwyczaj są to sukienki, w drugim garniturki, ale każdy element ubioru musi być przede wszystkim wygodny i nie prowadzić do powstawania podrażnień delikatnej skóry dziecka.

Najlepsze propozycje ubranek do chrztu

Niewątpliwie wszystkie ubranka do chrztu są urocze, ale wygląd zewnętrzny to nie wszystko. Liczy się przede wszystkim jakość materiałów, z którego powstały ubrania deydykowane dzieciom. Powinny być one przewiewne i możliwie najbardziej naturalne, ponieważ dziecięca skóra jest delikatna i przez to skłonna do powstawania wielu podrażnień. Mając komplet informacji o zastosowanej tkaninie, można przystąpić do wyboru konkretnych modeli. Dla dziewczynek najczęściej wybiera się sukienki, niekoniecznie w białym kolorze, ponieważ występują również kremowe oraz z elementami w kolorach różu. Do tego wybiera się częso inne akcesoria, na przykład opaskę w podobnym stylu, rajstopki i buciki. W chłodniejsze pory roku niezbędne jest również okrycie wierzchnie, czyli płaszczyk lub elegancka kurteczka. Chłopcom dobiera się natomiast eleganckie komplety lub całe ganitury, ale mile widziane są również wyjściowe sweterki. W przypadku mniejszych dzieci przyda się jeszcze pod spodem białe body, a wśród akcesoriów nie brakuje pięknych muszek. Dobór bucików bywa różny, ponieważ niekiedy rodzice decydują się na pełną elegancję, a innym razem wplatają nieco mniej formalne rozwiązania. Ważne, aby rozmiar każdej części garderoby był odpowiedni.

Kolory ubranek do chrztu

Kolory ubranek do chrztu

Do niedawna panowało przekonanie, że ubranka do chrztu powinny być wyłącznie białe, ale obecnie nie wszyscy rodzice stosują się do tej niepisanej zasady. Producenci oferują inne warianty kolorystyczne, które spotykają się często z aprobatą. Faktem jest, że to biel stanowi symbol niewinności i czystości dziecka, a ponadto jest bardzo eleganckim, odświętnym kolorem. Dla osób, które przykładają do tego wagę przeznaczone są ubranka do chrztu z niewielkimi detalami w innym kolorze, na przykład pudrowego różu. W ten sposób nie odchodzi się od tradycji, a jednocześnie nie ma ograniczeń co do nowoczesnych rozwiązań. Połączenie w stroju do chrztu kilku kolorów jest również mile widziane u chłopców, ważne, aby całość prezentowała się elegancko. Zawsze istnieje możliwość wyboru marynarki w jednolitym kolorze, a spodenek we wzór – kratkę, czy paski. Niezależnie od wyboru konkretnego ubranka do chrztu powinno się stawiać na umiar i klasyczną elegancję. Przyjęcie sakramentu i wygoda dziecka powinny być w tym dniu zdecydowanie najważniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ