Interaktywna platforma edukacyjna – pomoc naukowa również na lekcjach w szkole

0
8492
Interaktywna platforma edukacyjna - pomoc naukowa również na lekcjach w szkole

Stan polskiego szkolnictwa pozostawia wiele do życzenia. Przekonują się o tym nie tylko rodzice, ale przede wszystkim dzieci, które często po skończeniu nawet dwóch kierunków studiów, nie mogą znaleźć sobie dobrze płatnej pracy. Szkolenie i edukację dziecka nie powinno zostawiać się jedynie w rękach instytucji – gdzie zakres wiedzy jest zunifikowany, a poziom nauczania dostosowany do wielu uczniów – a poszukiwać własnych, alternatywnych metod umożliwiających dziecku rozwój. Jedną z takich możliwości jest z pewnością platforma edukacyjna Squala.

Squla.pl – w klasie i w domu

Squla to interaktywna platforma edukacyjna, która jest tworzona we współpracy z Oxford University Press. Zebrane w niej materiały zgodne są z programem nauczania w polskich szkołach. Program, który w swojej bazie posiada około 40 tysięcy różnych zadań, quizów i misji, w przystępnej dla dzieci formie, można używać na komputerach osobistych, tabletach i komórkach, zawsze wtedy, gdy dziecko ma na to ochotę.

Platforma oferuje również wsparcie dla nauczycieli, którzy w ramach swoich lekcji mogą korzystać ze Squla. Usługa jest dla nich całkowicie darmowa i mogą ją używać bez obaw o konflikt z programem nauczania MEN (zadania interaktywne w programie oparte są o aktualny program).

Dla kogo jest Squla?

Zadania, quizy i misje, które zgromadzone są w serwisie, dostosowane są dzieci w wieku przedszkolnym, a także uczniów szkół podstawowych (klas od 1 do 6). Jest ich aż 49 tysięcy, i obejmują zagadnienia związane ze wszystkimi przedmiotami szkolnymi.

Dzięki Squla dzieci mogą nie tylko uczyć się nowych rzeczy, ale również utrwalać materiał, którego omawiały już w szkole. Platforma jest nieocenioną pomocą, gdy dziecko przygotowuje się do sprawdzianów, klasówek i innych testów weryfikujących wiedzę.

O tym, jak działa Squla, możesz przekonać się za darmo, testując ją online. Squla to ciekawa alternatywa dla korepetycji – choć w niektórych przypadkach jej nie zastąpi. Dziecko uczy się przez zabawę w domu. A rodzic ma je cały czas pod czujnym okiem.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ