Problemy z laktacją

0
4277
Problemy z laktacją

Każda przyszła mama spodziewająca się pierwszego dziecka ma swoją wizję macierzyństwa. Zwykle nie ma w niej miejsca na kłopoty i problemy, raczej wyobrażamy sobie czyste, nakarmione i słodko śpiące maleństwo. Jednak rzeczywistość zwykle okazuje się o wiele trudniejsza. Często zaraz po porodzie pojawiają się pierwsze problemy.

Wiele kobiet, pomimo tego, że uczęszczały do szkoły rodzenia, zupełnie nie wie jak nakarmić, ani jak przewinąć czy wykąpać swoje dziecko. Na szczęście w każdym szpitalu są pomocne położne, które cały czas pomagają w opiece na noworodkiem oraz udzielają cennych i wartościowych rad.

Jednak najczęściej występujący problem, z jakim spotykają się świeżo upieczone mamy, jest brak pokarmu i niemożność nakarmienia dziecka. Jest to bardzo trudna i niezmiernie stresująca sytuacja dla każdej kobiety. Bardzo często zdarza się, że to właśnie stres i zdenerwowanie całkowicie hamują pojawienie się laktacji, co może prowadzić nawet do depresji poporodowej. Z tego powodu tak ważne jest, aby w tym czasie kobieta miała jakieś wsparcie psychiczne i pomoc w opiece nad dzieckiem.

Specjaliści podkreślają, że brak laktacji jest stanem przejściowym i można podjąć próbę jej wywołania, tak, aby później kobieta mogła karmić swoje dziecko naturalnie. Istnieją rozmaite sposoby wywołania laktacji. Niektóre z kobiet preferują ludowe metody i piją słód jęczmienny lub rozmaite zioła, inne zaś stosują różne środki farmakologiczne albo specjalne herbatki na pojawienie się laktacji.

Niezależnie od tego, który ze sposobów wybierze młoda mama, to warto też, aby spróbowała ona stymulować piersi laktatorem. Dzięki temu można nie tylko wywołać upragnioną laktację, ale też ją rozwinąć. W tym celu najlepiej wybrać laktator elektryczny, który imituje ruchy, jakie wykonuje dziecko podczas ssania piersi, a nadto jest bardzo wygodny w użyciu.
Producenci oferują szeroki wybór laktatorów posiadających rozmaite funkcje, dlatego z całą pewnością każda kobieta znajdzie taki, który będzie idealnie dopasowany do jej potrzeb.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ