Buciki niemowlęce

Chrzest Święty to niewątpliwie wyjątkowe wydarzenie dla całej rodziny, które na długo pozostaje w pamięci rodziców i wszystkich gości, uczestniczących w ceremonii. Warto zatem zadbać o to, aby kreacja niemowlaka podkreślała uroczysty charakter wydarzenia.

Strój dla dziewczynki

Najbardziej odpowiednim strojem dla dziewczynki na uroczystość Chrztu Świętego będzie biała lub kremowa sukieneczka. Najlepiej, aby była ona wykonana z wysokiej jakości materiałów, tak, aby córeczka nie tylko pięknie, odświętnie się prezentowała, ale także, po to, by dziecko miało zapewniony komfort i wygodę na kilka lub nawet kilkanaście godzin imprezy. Ważne są również odpowiednie buciki niemowlęce do chrztu oraz dodatki, które często są w innym kolorze, podkreślającym płeć.

Buciki niemowlęce dla dziewczynki do chrztu

Istnieje wiele typów bucików dla dziewczynek. Rodzice powinni kierować się przede wszystkim komfortem dziecka, wybierając odpowiedni rodzaj buta. Ważna jest też miesiąc, na jaki zaplanowaliśmy chrzest oraz panująca wtedy pogoda – niemowlę nie może się przecież zaziębić. Zatem do wyboru są zazwyczaj:

  • skórzane baletki dla dziewczynki (często można wybierać dodatki do nich np. kokardki w różowym kolorze lub coś z elementem folkloru, jeśli chrzest odbywa się w rodzinie pochodzącej z obszaru Polski, który posiada swoją kulturę),
  • welurowe buciki,
  • ocieplane kozaczki dziewczęce – wybierane w miesiącach zimowych,
  • trzewiczki,
  • lakierki.

Strój dla chłopca

Dobór stroju dla chłopca jest nieco bardziej skomplikowaną sprawą niż w przypadku posiadania córeczki, ponieważ do wyboru jest o wiele więcej opcji. Można zdecydować się na strój jednoczęściowy dla chłopca albo postawić na kupowanie osobno poszczególnych części garderoby, czyli spodni, koszulki, sweterka, kamizelki, garnituru i muszki dla synka. W przypadku chrztu chłopca rodzice częściej odchodzą od normy i kupują strój w różnych kolorach, jednak nie można ukrywać, że dominującym kolorem jest klasyczna biel, która w końcu ma podkreślać niewinność i czystość nowo narodzonego dziecka.

Buciki niemowlęce dla chłopca do chrztu

Podobnie jak dla dziewczynki – istnieje wiele rodzajów bucików i należy dokładnie przeanalizować, co będzie najwygodniejszą wersją dla maleństwa. Najpopularniejsze typy bucików dla chłopca na chrzest to:

  • mokasynki,
  • trzewiki,
  • skórzane, wiązane buciki,
  • ocieplane buciki dla chłopca.

Najważniejsza cecha obuwia dla niemowlęcia do chrztu to przede wszystkim materiał dobrej jakości oraz ich miękkość.

[Głosów:2    Średnia:4.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ