Piękny uśmiech jest Twoją wizytówką

0
1198
Piękny uśmiech jest Twoją wizytówką

Brzydkie, czy żółte zęby powodują niekiedy duże kompleksy. Niestety wciąż wiele osób boi się chodzić do stomatologa. A to oczywiście duży błąd, choćby dlatego, że obecnie leczenie może być całkowicie bezbolesne. Pacjent nie czuje nawet dyskomfortu. Jeżeli Twoim problemem są żółte zęby, to warto zdecydować się na ich wybielanie.

Jak przygotować się do wybielania zębów?

Trzeba pamiętać, że aby móc zdecydować się na wybielanie zębów, należy mieć w pełni zdrowe uzębienie. Przeciwwskazaniem są na pewno próchnica, czy też choroby przyzębia. Nie należy również wybielać zębów u osób noszących aparat ortodontyczny stały. Po jego ściągnięciu należy odczekać około 6 miesięcy. Warto też wiedzieć, że ciąża i karmienie piersią są przeciwwskazaniem. Nim lekarz dokona wybielania oczywiście sprawdzi stan zębów. Warto pozbyć się osadu, zatem wybrać piaskowanie oraz skaling. Zaraz po wybieleniu trzeba pamiętać, aby nie spożywać produktów z barwnikami. Zatem picie wina, czy też nawet soku pomidorowego nie jest wskazane przez okres nawet 2 tygodni.

Metoda ma znaczenie

Oczywiście należy również zdecydować się na odpowiednią metodę wybielania zębów. Można wybrać wybielanie metodą domową, jednak nie jest ona specjalnie skuteczna. Zdecydowanie lepszym wyborem jest tutaj wybielanie nakładkowe. Jednak wymaga ono sumiennej współpracy pacjenta. Otóż lekarz przepisuje mu kuracje, gdzie nakłada specjalny preparat na zęby, a następnie nosi nakładki. Jest to dosyć niekomfortowe. Dlatego coraz więcej osób wybiera wybielanie laserowe. Odbywa się ono w gabinecie stomatologa. Nakłada on specjalny żel, następnie aktywuje go poprzez laser. Ta metoda jest również całkowicie bezbolesna dla pacjenta. W tym przypadku należy skorzystać z 3 wizyt, aby osiągnąć najlepszy efekt. Warto tutaj znaleźć klinikę, która zatrudnia wysokiej klasy lekarzy stomatologów. Świetną ofertę ma klinika Ultimed (http://ultimed.com.pl/).

Warto wiedzieć, że jeżeli ma się plomby w zębach, to niekiedy konieczna jest ich wymiana. Otóż wybielając zęby, plomby nie ulegają wybieleniu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ