Fotelik samochodowy Cybex Pallax

0
1353

Małe dzieci w samochodzie powinny być przewożone wyłącznie w odpowiednim foteliku samochodowym. Wymagają tego obowiązujące przepisy, ale wymagać powinien także rozsądek i dbanie o bezpieczeństwo swojej rodziny. Nawet przy niewielkiej stłuczce dziecko nie zapięte w foteliku jest narażone na poważne obrażenia, a tym bardziej przy poważniejszym wypadku. Dlatego też nie można sobie tego w żadnym wypadku lekceważyć, zwłaszcza że obecnie wybór najróżniejszych fotelików jest naprawdę duży.

Cybex Pallas – dwa w jednym

Dzieci bardzo szybko rosną i wraz z tym zmieniają się ich potrzeby jeśli chodzi o foteliki. Dlatego też do osiągnięcia wieku, w którym mogą jeździć tylko na siedzeniu samochodu będzie potrzebne kilka różnych konstrukcji, różniących się wielkością. Jednak wybierając fotelik Cybex Pallas nie ma potrzeby kupowania kolejnego, jak dziecko trochę podrośnie. Jego unikalna konstrukcja pozwala na to, żeby można go było używać przez około 11 lat, co dla rodziców jest niezwykle praktycznym rozwiązaniem. Producent zastosował w tym modelu wózka specjalną osłonę, dzięki której w wózku mogą jeździć mniejsi pasażerowie. Osłonę tę można łatwo przesuwać, dopasowując ilość miejsca do dziecka. Została ona zaprojektowana na kształt poduszki powietrznej, znacznie ograniczającej działające w czasie wypadku siły. Gdy dziecko osiągnie wiek około trzech lat, osłona może być ściągnięta. Wtedy fotelik Cybex Pallas zmienia się w model przeznaczony już dla dzieci starszych, cieszący się ogromną popularnością na rynku Cybex Solution X.

Zalety fotelika Cybex Pallas

Fotelik Cybex Pallas zaprojektowany został w taki sposób, żeby zapewnić jak największe bezpieczeństwo dzieciom, a jednocześnie żeby był funkcjonalny i elegancki. Jeśli chodzi o kwestie bezpieczeństwa to dzięki wspomnianej już poduszce, a także innym rozwiązaniom, wypadł on bardzo dobrze w testach niemieckiego Autobild.de. Dzięki opatentowanemu systemowi regulacji zagłówka, główka dziecka nie opada w czasie jazdy, konstrukcja ta posiada również wykonany z energochłonnnych materiałów system osłon bocznych. Oparcie można regulować w szerokim zakresie, co jest bardzo przydatne, jeśli dziecko będzie chciało sobie odpocząć. O jego komfort zadba też specjalnie opracowany system wentylacji, który zapobiega nadmiernemu poceniu się. Fotelik Cybex Pallas posiada szerokie możliwości regulacji, a zmiana na kolejny model jest bardzo prosta i nie wymagająca specjalistycznych narzędzi. Rodzice na pewno będą też zadowoleni z wysokiej jakości tapicerki dostępnej w wielu różnych wersjach kolorystycznych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ