Makijaż oczu na sylwestra i zabawę karnawałową – zobacz nasze propozycje!

0
2333

Wielkimi krokami zbliżają się wyczekiwane przez nas co roku wydarzenia: sylwester i karnawał. Jest to doskonały czas na zabawę, a jednocześnie eksperymentowanie z makijażem, strojem czy fryzurą. Na jaki makijaż oczu warto postawić w tym roku? Przedstawiamy kilka naszych propozycji na sylwestrowy i karnawałowy makijaż oczu!

Makijaż na sylwestra – przede wszystkim blask!

Bez względu na pojawiające się co roku nowe trendy w makijażu, sylwestrowy make up nie może obyć się bez jednego ważnego elementu: brokatu! Świecące drobinki w kolorze złota, srebra, granatu, grafitu czy zieleni mogą zajmować całą powiekę naszych oczu lub tylko ich część – brokat możemy nałożyć w zewnętrznym lub wewnętrznym kąciku oka, a na resztę powieki nałożyć cienie w matowym odcieniu. Jeżeli nie jesteśmy fankami brokatu, możemy sięgnąć po cienie do powiek lub eyelinery o perłowej bądź metalicznej poświacie.

Makijaż na karnawał – klasyczny smoky eyes z dodatkami

Przy makijażu na sylwestra lub na karnawał doskonale sprawdzi się również klasyczna już technika makijażu smoky eyes – to znaczy przydymionego oka. Stopniowe przechodzenie od jaśniejszych do ciemniejszych kolorów cieni do powiek będzie stanowiło doskonałe uzupełnienie naszej sylwestrowej lub karnawałowej kreacji. W tym przypadku szczególnie dobrze prezentować się będzie przydymiony makijaż w kolorze szarości, brązu, granatu, ciemnej zieleni, a nawet czerwieni! Jeżeli chcemy, aby nasz makijaż zyskał wyraźnie sylwestrowy charakter, dodajmy do niego niewielką ilość brokatu, cyrkonii czy kryształków – w wielu drogeriach możemy znaleźć specjalne, błyszczące naklejki na powiekę.

Wieczorowy makijaż oczu – nieśmiertelna, czarna kreska na powiece i sztuczne rzęsy

Jeżeli ponad wszystko cenimy sobie klasyczną elegancję, zamiast pełnego makijażu oka, możemy postawić na nieśmiertelną, czarną kreskę na powiece, która sprawdza się idealnie przy każdym makijażu wieczorowym. Postarajmy się, aby była to w miarę gruba kreska, która zajmie około ⅓ lub ⅔ powieki. Pomocny w tym przypadku może okazać się Super Liner Blackbuster od L’Oréal Paris – eyeliner o wyjątkowej, atramentowej formule, który zapewnia efekt grubej, głębokiej i intensywnie czarnej kreski na powiece. Do tego możemy postawić na równie intensywne, czerwone usta, a także mocny efekt konturowania twarzy.

Makijaż oczu to nie wszystko – pamiętaj też o innych częściach twarzy

Przy wykonywaniu makijażu nie możemy skupiać się tylko i wyłącznie na samych oczach. Jeżeli chcemy, aby nasz makijaż wyglądał profesjonalnie, musimy też zadbać odpowiednio o pozostałe części naszej twarzy. Przede wszystkim należy bardzo dobrze ukryć wszelkie niedoskonałości na twarzy, które mogą odwracać uwagę od pięknego makijażu oczu, dlatego należy wyposażyć się w dobry podkład kryjący. Nie możemy też zapominać o odpowiednim podkreśleniu makijażu ust oraz brwi, które będa miały bardzo duży wpływ na ostateczny efekt naszego make up’u. Musimy z drugiej strony zachować w tym przypadku stosowany umiar – jeżeli nakładamy brokat na oczy, zrezygnujmy z mocnego rozświetlenia twarzy. Jeśli zaś mocno malujemy usta, postarajmy się, aby makijaż oczu był bardziej neutralny – to uchroni nas przed zbyt dużym kontrastem i sztucznym efektem makijażu.

Potrzebujesz więcej inspiracji? Zajrzyj na stronę L’Oréal Paris i dobierz idealny makijaż oczu z pomocą specjalistów po podaniu odpowiedzi na kilka pytań!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ