Łóżko domek dla dziecka – co wziąć pod uwagę przy zakupie?

0
969

Łóżko to jeden z najważniejszych elementów pokoju dziecięcego. Aby zapewnić komfortowy nocny wypoczynek powinno być przede wszystkim wygodne. Nie można zapomnieć również o aspekcie bezpieczeństwa. Wszystkie kryteria spełniają łóżka domki. Tym bardziej, że dzięki uniwersalnemu charakterowi świetnie wyglądają w aranżacjach różnego typu. Sprawdź, czym warto się kierować wybierając łóżko dla dziecka.

  1. Jakie łóżko do pokoju dziecięcego wybrać?
  2. Łóżko domek dla dziecka

Jakie łóżko do pokoju dziecięcego wybrać?

Wybierając łóżko do pokoju dziecka należy wziąć pod uwagę kilka kryteriów. Jednym z nich jest bezpieczeństwo. Łóżeczka dla dzieci powinny odznaczać się stabilnością. Oprócz tego najlepiej zrezygnować z modeli, które mają ostre krawędzie. Łóżko nie powinno być także zbyt wysokie. Przy mniejszych dzieciach dobrze sprawdzą się modele z dodatkowymi barierkami, które chronią najmłodszych przed wypadnięciem w trakcie snu, czyniąc łóżka całkowicie bezpieczne.

Często wybieraną opcją jest łóżko domek. Zaletą tego typu modeli jest przede wszystkim lubiany przez dzieci design. Kształt domu zachęca do zabawy, a przy tym można ozdobić go w różnorodny sposób, kreując przyjazny dzieciom klimat, np. dodając lampki lub materiał tworzący dodatkową osłonę. To świetnie miejsce do zbudowania bazy i wspólnego czytania książek.

Łóżko domek jest uniwersalne, szczególnie, jeżeli zdecydujemy się na łóżko z naturalnych materiałów i w neutralnych kolorach. Drewniano łóżko domek świetnie wyglądać będzie w aranżacjach różnego typu. świetnie sprawdzi się np. w cały czas modnym stylu skandynawskim. Dodatkowo drewniane łóżka wykonane z materiałów z atestem są wolne od toksyn, które mogą występować w farbach lub lakierach.

Ciekawą opcją może być także łóżko tipi, które również dobrze wpisuje się w aktualne trendy.

Łóżko domek dla dziecka

Łózko domek to odpowiedni wybór do pokoju każdego dziecka. Kupując łóżko domek dla chłopca i dziewczynki powinno być dopasowane do ich preferencji, a także wzrostu, wieku oraz wagi. Ze względu na uniwersalny charakter modelu łóżko sprawdzi się zarówno u mniejszych, jak i nieco większych dzieci. W przypadku mniejszych użytkowników zadbać należy o dodatkowym zabezpieczeniu. Jeżeli zależy nam, żeby łóżko służyło dziecku kilka lat, warto zamówić większy model. Dla dzieci w wieku czterech lat sprawdzą się np. modele o wymiarach 160×80.

Łóżko dziecięce domek, oprócz oryginalnego designu, odznacza się także funkcjonalnością. Zamówić można np. domki z dodatkowymi dolnymi szufladami.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ