Dlaczego dzianina dresowa jest jedną z lepszych tkanin dla dzieci?

0
252
Dlaczego dzianina dresowa jest jedną z lepszych tkanin dla dzieci

Wybrany rodzaj tkaniny dla dzieci w odzieży wpływa na komfort ich noszenia podczas codziennej zabawy. Jednym z najbardziej zalecanych jest dzianina dresowa. Dodatek niewielkiej ilości syntetyków przyczynia się do wzmocnienia tkaniny i nadaje jej jednocześnie elastyczności. Dlaczego zatem dzianina dresowa na lato sprawdzi się podczas wyższej temperatury? Obecnie ten materiał staje się coraz bardziej popularny. Dzianina dresowa jest najbardziej zalecana zwłaszcza dla najmłodszych. Warto poznać jej zastosowanie.

Dzianina dresowa – czym jest?

Dzianina dresowa powstaje z jednego układu nitek tworzących oczka. Są one niezwykle sprężyste oraz elastyczne. To oznacza, że rozciągają się one na szerokość wzdłuż rzędów oczek, natomiast na długość – wzdłuż kolumienek.

Istotne jest, aby zwrócić uwagę na cechy charakterystyczne materiału. Dzianina dresowa jest miękka, mięsista, a także przyjemna w dotyku, a nawet nie prześwituje. W składzie znajduje się zdecydowanie większa ilość, bo aż ok. 90% włókien bawełnianych. Ten materiał jest zatem oddychający i przyjazny nawet dla skóry dziecka. Niezwykle ważne jest to, że dzianina dresowa gwarantuje ciepło, ale też nie przegrzewa. Higroskopijność materiału jest dodatkowym atutem.

Rodzaje dzianiny dresowej

Dzianina dresowa występuje w dwóch postaciach – dresówki drapanej oraz dresówki pętelkowej. Pierwsza z nich to dzianina rządkowa z podbiciem. Ten materiał jest elastyczny w obu kierunkach. Dresówka pętelka posiada z lewej strony pętelki, którymi są grubsze nitki wątku. Tworzą one podbicie.

Odpowiednia tkanina dla dzieci, czyli jaka?

Właściwa tkanina dla dzieci musi wyróżniać się cennymi właściwościami. Dla przykładu – dzianina dresowa z racji tego, iż powstaje z jednej nitki to jest ona zdecydowanie bardziej elastycznym materiałem. Każde ubranko wykonane z dzianiny dresowej będzie dopasowywać się do ciała dziecka, a co najważniejsze – nie będzie ono przeszkadzać w trakcie zabawy i wpływać na komfort noszenia.

Odpowiednia tkanina dla dzieci

Dzianina dresowa nie wywołuje podrażnień szczególnie po spoceniu się w trakcie upalnych dni. Skóra najmłodszych jest wrażliwa na różnorodne czynniki zewnętrze. Z tego względu należy zwracać szczególną uwagę na wybierane tkaniny dla dzieci. Ponadto, dzianina dresowa jest bardzo łatwa w konserwacji.

Dzianina dresowa – co z niej uszyć?

Dzianina dresowa jest materiałem, który można wykorzystać do licznych praktycznych oraz efektownych rzeczy. Projektanci, jak również krawcowe nieustannie wykorzystują ten materiał zwłaszcza dla dzieci.

Popularna dzianina dresowa idealnie nadaje się na koszulki bądź przewiewne sukieneczki, jak również spodenki. Ubranka wykonane z tego materiału nie będą krępować ruchów nawet w upalne dni. Z dzianiny dresowej można również uszyć pościel do dziecięcego łóżka, a nawet kocyki oraz poduszeczki typu „jasiek” czy nawet zabawki.

Podsumowanie

Wybierając tkaniny dla dzieci trzeba zwrócić uwagę na jej właściwości. Kolejnym decydującym czynnikiem jest bezpieczny skład. Gramaturę dzianiny należy dopasować adekwatnie do produktu wraz z jego zastosowaniem. Im jest ona cieńsza, tym będzie bardziej odpowiednia na letnie ubranka. Obecnie na rynku występuje tak szeroki wybór z kolorystyką oraz dostępnymi wzorami, że z pewnością każdy rodzic wybierze odpowiednią tkaninę dla swojego dziecka. Dzianina dresowa posiada wszechstronne zastosowanie i sprawdzi się niezależnie od danej pory roku.

Więcej informacji znajdziecie Państwo na witrynie naszego Partnera: Dress-Code Tkaniny Dla Dzieci.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ