Las w słoiku – w jaki sposób zrobić go samemu?

0
1001
ogród w słoiku

Las w słoiku jest to bardzo popularna dekoracja, która zyskała na swojej popularności już kilka lat temu, a jej obecność w domach rośnie z dnia na dzień coraz bardziej. Nic w tym dziwnego, ponieważ jest to bardzo estetyczna i prosta w utrzymaniu. Dodatkowo możemy ją wykonać w naprawdę w prosty sposób. Gotowy las możemy kupić również w sklepach stacjonarnych lub przez internet. Nie ma jednak co przepłacać i taką dekoracje możemy wykonać sami. Dzisiaj pokażemy wam w jaki sposób krok po kroku stworzyć ją w swoim domu. Jesteście ciekawi? Sprawdźcie sami!

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/las-w-sloiku/

Las w słoiku – z czego wykonać dekoracje?

Wykonanie takiej dekoracji należy zacząć od samego naczynia. Jest ono bowiem najważniejsze. Obecnie możemy kupić gotowe pakiety, w którym znajduje się naczynie, a także wszystkie przydatne akcesoria. Zdecydowanie polecamy z tego skorzystać, ponieważ nie będziemy musieli szukać każdego potrzebnego składnika w innym sklepie.

Jako naczynie możemy użyć również karafki bądź szklanej butelki. Idealnie sprawdzi się również wazon na kwiaty. Rozejrzyj się po swoim domu i wykorzystaj to co masz. W ten sposób zaoszczędzisz jak największą ilość pieniędzy.

Jak zrobić las w słoiku? – instrukcja krok po kroku

Do takiego naczynia najlepiej jest zaopatrzyć się w ziemię bądź piasek, węgiel aktywny oraz rośliny i wszystkie dodatki,.które pasują do naszego gustu. Może to być na przykład kolorowy żwirek lub kamyczki. Kiedy zakupimy już wszystkie przydatne akcesoria ,czyli naczynie oraz to co chcemy tam umieścić, możemy przystąpić do działania.

1. Żwirek lub keramzyt wsypujemy na dno naczynia. Mata zapobiec gromadzeniu się w nim wody. Taka warstwa powinna mieć około 5-6 cm grubości.

2. Następnie wsypujemy węgiel, ten ma za zadanie zapobiec gniciu naszych roślin. Dobrze będzie wykorzystać ten w proszku, który możemy kupić w praktycznie każdym sklepie, a jego koszt nie przekracza 10 zł.

3. Teraz pora wsypać ziemię. Jej ilość zależy od tego jak wysokie jest nasze naczynie oraz ile będą potrzebować jej nasze roślinki na wypuszczenie korzeni.

4. Pora na umieszczenie roślin. Wybór jest dowolny i zależy tylko i wyłącznie od waszego gustu. Dodatkowo do środka możecie dodać mech, który będzie świetnie się komponował z całością.

5. Następnie zostało wszystko ładnie podlać i cieszyć się naszą nową dekorację.

Zobacz też: http://www.odmien.pl/plac-mniej-za-zakupy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ