Wakacyjny niezbędnik – podręczna apteczka

0
1539
wakacyjna apteczka

Jeżeli wybieramy się na wypoczynek, na który bardzo długo czekamy, nierzadko zapominamy o tym, że podróże to ważna sprawa, to nie tylko relaks zabawa, niezwykła przygoda, ale również możliwość wystąpienia różnych problemów, dotyczących zdrowia. Bardzo często na urlopach, zmagamy się z różnymi przeziębieniami, stanami zapalnymi dróg moczowych, zatruciami pokarmowymi, ukąszeniami owadów, jak również z kontuzjami, dlatego też bardzo ważne jest odpowiednie przygotowanie się do wystąpienia takich oraz innych tego typu problemów. Na każde wakacje, musimy koniecznie wziąć wakacyjną apteczkę, a od tego, co się w niej znajduje, zależy to gdzie dokładnie się wybieramy. Jeżeli planujemy urlop gdzieś w Polsce, to nie musimy brać dużo rzeczy, ponieważ w razie konieczności, na pewno znajdziemy aptekę, w której znajdziemy rzeczy, których potrzebujemy. Jeżeli zaś wybieramy się do mniejszych miejscowości poza Polskę, to może pojawić się kłopot z zaopatrzeniem, ponieważ możemy mieć problem ze znalezieniem apteki, która czynna jest do późnych godzin, jak również problematyczna może być różnica kulturowa, jak również porozumienie się w obcym języku, na przykład farmaceuta może nie rozumieć, czego potrzebujemy, a do tego w różnych miejscach na świecie te same leki, mogą być sprzedawane pod inną nazwą.

Jakie leki zabrać w podróż?

Jeżeli na wakacje przygotowujemy naszą wakacyjną apteczkę, to nie możemy zapomnieć o lekarz, które są przez nas stale przyjmowane, na przykład w związku z jakimiś chorobami, czy też chodzi tutaj o leki antykoncepcyjne. Jeżeli dokucza nam alergia, to obowiązkowo musimy wziąć ze sobą leki przeciwhistaminowe, a także razie konieczności także te łagodzące napady astmatyczne. W razie wypadku trzeba wziąć również inne lekarstwa, takie jak na przykład:

Leki przeciwbólowe oraz leki przeciwgorączkowe – Mogą nam one się okazać niezbędne, jeżeli złapie nas migrena, zacznie nas boleć ząb, czy też będziemy mieli wysoką temperaturę.

Leki na przeziębienie – Różnego rodzaju wakacyjne podróże, mogą sprawić, że nabawimy się, na przykład zapalenia górnych dróg oddechowych, bólu gardła, kaszlu, czy też dopadnie nasz katar, dlatego też naprawdę warto wziąć ze sobą w podróż spray lub tabletki na ból gardła, krople do nosa, witaminę C oraz preparaty wzmacniające odporność. Pogoda może być różna, w hotelu, jak również w samolocie, może być klimatyzacja, przez co w okresie letnim, bardzo łatwo jest nabawić się jakiejś infekcji. Dlatego też koniecznie powinny być więc tabletki przeciwbólowe, zawierające paracetamol lub mocniejszy od niego ibuprofen. Osoby nadwrażliwe powinny mieć przy sobie tabletki o działaniu przeciwalergicznym. Zanim pojedziemy, powinniśmy zakupić tabletki na ból gardła. Jeżeli są bardzo duże upału, to zazwyczaj jemy lody, pijemy zimne napoje, przez co naprawdę bardzo łatwo jest nabawić się bólu gardła. Jeżeli nasza infekcja jest niezbyt duża, to przyda się aspiryna i witamina C.

Leki na niestrawność – Jeżeli jedziemy w obce miejsce, jemy jedzenie, którego do tej pory nie jedliśmy, pijemy wodę, do której nasz organizm nie był przyzwyczajonych, to możemy na urlopie nabawić się biegunki, wymiotów, jak również zaparć, dlatego też koniecznie przed wyjazdem kup sobie probiotyki, leki na biegunkę, jak również elektrolity nawadniające organizm.

Preparaty na ukąszenia owadów – Warto spakować zarówno spraye odstraszające owady, jak i żele łagodzące skutki ewentualnych ukąszeń.

Plastry, bandaże, środki odkażające – Kontuzje często zdarzają się na wyjazdach. Możemy się zadrapać, skręcić kostkę, czy też nabawić urazu, przy którym zawsze warto działać szybko, dlatego też do takiej ewentualności, warto się przygotować.

Warto również zapakować do swojej wakacyjnej apteczki leki na zapalenie dróg moczowych. Zapalenie pęcherza lubi powracać w najmniej oczekiwanym momencie. Mogą niezbędne okazać się również specjalistyczne preparaty na chorobę lokomocyjną oraz pianki, balsamy i żele łagodzące skutki poparzeń słonecznych.

wakacyjna apteczkaCo jeszcze koniecznie musimy zabrać ze sobą w podróż?

Dokumenty

1. Każdemu wydaje się, że to niezbędność, jednakże nierzadko bardzo dużo ludzi zapomina o dokumentach, dopiero na lotnisku zorientujemy się, że nie mamy paszportu, a jeżeli chodzi o dziecko, to jest to dokument niezbędny, jeżeli chodzi o zagraniczne podróże dziecka

2. Niezwykle ważna jest także książeczka zdrowia, a także wszelkie dokumenty, w których zawarte są niezbędne informacje na temat zdrowia dziecka

Ochrona przed słońcem

1. Koniecznie trzeba mieć ze sobą filtry, powinniśmy o nich pamiętać w pierwszej kolejności. Ich zakup nie jest problemem, a poza tym występują w różnych formach, jest na przykład spray, pianka, krem, balsam – zwracamy uwagę na to, żeby nie był niższy niż 30/50 oraz żeby był wodoodporny.

2. Trzeba zakryć czymś głowy, dlatego też warto wziąć czapki, chustki, kapelusze, wszystko, co ochroni główkę dziecka.

3. Koniecznie musimy pamiętać o tym, żeby chronić nasze oczy, dlatego też elementem niezbędnym są okulary przeciwsłoneczne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ