Uchroń dziecko przed przeziębieniem w 3 prostych krokach!

0
4987
Uchroń dziecko przed przeziębieniem w 3 prostych krokach!

Przed nami jesień i zima – prawdziwe wyzwanie dla naszego organizmu. Atakowany przez bakterie i drobnoustroje, zmęczony brakiem słońca i nieco mniej bogatą, zimową dietą, musi stawić czoła najcięższemu okresowi w roku. Jak uchronić siebie i swoją rodzinę przed przeziębieniem i grypą? Postaw na sprawdzone metody, które są skuteczne. Podpowiadamy 3 proste kroki, które pomogą Twojej rodzinie dzielnie stawić czoła zarazkom. Do dzieła!

Krok 1: Dieta pełna zdrowia

Zima i jesień są naturalnie uboższe o sezonowe, a więc najbardziej wartościowe, warzywa i owoce, które dają witaminowy zastrzyk naszemu ciału. Problem staje się szczególnie poważny, kiedy zarówno latem i wiosną nie popisaliśmy się zdrowym odżywianiem.  Niestety – tylko dobrze odżywiony organizm, jest w stanie walczyć o nasze zdrowie w tym trudnym okresie. Ze zdwojoną siłą należy więc dbać o dostarczenie wszystkich najważniejszych dla nas składników, takich jak witamina A, C i D. Ze względu na mniejsze możliwości zakupu warzyw i owoców, warto wspierać się dodatkowymi suplementami. Dzieciom można podawać specjalnie przygotowane dla nich preparaty witaiminowe, np. Sanostol, który poza wymienionymi składnikami, zawiera w sobie również witaminy odpowiedzialne za uczucie zmęczenia i wspierające rozwój kości.

Krok 2: Rozgrzej atmosferę

Zimą potrzebujemy ciepła, również wewnątrz. Dlatego zadbaj, aby cała Twoja rodzina spożywała chociaż jeden ciepły posiłek dziennie. Gorący dzbanek herbaty z miodem i cytryną na stole, zdrowe zupy pełne składników odżywczych, dania pieczone, napary – serwujmy naszej rodzinie niemal bez ograniczeń. Do diety warto włączyć również nieco ostrości, w postaci szczypty papryczek chili, chrzanu, imbiru czy czosnku, które mają właściwości rozgrzewające i są zdrowe. Dorosłym nie zaszkodzi grzane wino.

Krok 3: Wysiłek fizyczny i dobry humor

Zima i jesień to czas pełen długich nocy. Sezonowe obniżenie nastroju może udzielać się wszystkim, nawet najmłodszym, szczególnie, że w tym okresie nie brakuje codziennych wyzwań. Aktywnie przeciwdziałajmy chandrze – regularny wysiłek fizyczny, przebywanie przynajmniej godziny dziennie na dworze, nowe aktywności i wspólna zabawa to energetyczny pocisk, który potrzebuje każdy z nas. Choć w te dni najchętniej zakopalibyśmy się pod pierzynę i czekali na lato, poza relaksem postawmy również na aktywny wypoczynek. Błyskawicznie poczujemy różnicę!

Piękna, złota jesień to czas idealny do spacerów, kulinarnych eksperymentów i nowych aktywności. Dbajmy o swoje zdrowie aktywnie, nie tylko serwując sobie bogatą i różnorodną dietę i dbając o regularny ruch fizyczny. Nie dajmy się zmęczeniu, próbując wspólnych aktywności – rodzinne przejażdżki na rowerach, parki trampolin, lekcje malowania, wspólne granie w planszówki. Im więcej ciepła i zabawy wokół nas, tym lepiej dla naszego zdrowia i samopoczucia. Bo to, jaka będzie dla nas jesień, zależy tylko od nas.

suplement diety przezroczysty_teksty B

untitled-2

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ