Muzea dla dzieci w Warszawie. Gdzie warto się wybrać?

0
2014
Muzea dla dzieci w Warszawie. Gdzie warto się wybrać?

W Warszawie znajduje się wiele wyjątkowych muzeów, które przygotowane są również na dzieci. Jakie z nich warto odwiedzić podczas pobytu w stolicy?

Państwowe Muzeum Etnograficzne
Wizyta w tym muzeum na pewno będzie dla dziecka wyjątkową wycieczką prezentującą kulturę Afryki, Australii i Oceanii, Azji, ale również Europy, w tym Polski. W ramach Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie działa także Muzeum dla Dzieci, które prowadzi różne warsztaty dla najmłodszych.

Muzeum Fryderyka Chopina
Tutaj najmłodsi mogą zapoznać się bliżej z życiem i twórczością Fryderyka Chopina. Dla dzieci przygotowano tutaj także specjalną salę, gdzie mogą korzystać z multimedialnych zabaw.

Muzeum Powstania Warszawskiego
Podczas wizyty w Muzeum Powstania Warszawskiego można poczuć atmosferę powstania, które miało miejsce w 1944 roku. Specjalnie dla najmłodszych zwiedzających przygotowano także Salę Małego Powstańca, gdzie mogą oni poznawać historię poprzez zabawę, śpiew czy oglądanie teatrzyku powstańczego.

Muzeum Wojska Polskiego
W muzeum można podziwiać bogatą ekspozycję, która prezentuje polskie oręże aż od okresu średniowiecza. Na dziedzińcu przed gmachem można też oglądać ciężki sprzęt, który wykorzystywany był w walkach podczas I i II wojny światowej. W oddziale muzeum znajdującym się w Forcie Czerniakowskim można oglądać czołgi, działa i samoloty.

Muzeum Techniki i Przemysłu NOT
Prezentuje eksponaty dotyczące polskiej techniki i przemysłu, między innymi można zobaczyć tutaj maszyny drukarskie, samochody, szafy grające, fotoplastykon z XIX wieku. Niezwykłą atrakcją jest też maszyna szyfrująca Enigma.

Muzeum Ewolucji PAN
To niezwykłe muzeum prezentuje dzieje ewolucji. Jego główną atrakcją są rekonstrukcje szkieletów dinozaurów wydobyte na pustyni Gobi, a także innego rodzaju eksponaty, które na pewno przypadną do gustu małym miłośnikom paleontologii.

To wybrane muzea, które dostępne są dla najmłodszych. A może nasi czytelnicy mogą polecić jeszcze inne ciekawe miejsca dla dzieci w Warszawie? Zapraszamy!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ