Świeże włosy bez wody? Czy to możliwe?

0
1752
Świeże włosy bez wody? Czy to możliwe?

Świeże, puszyste włosy nie tylko pięknie wyglądają ale też są oznaką tego, że dbamy o siebie i przestrzegamy zasad higieny osobistej. Przyjęło się, że do zachowania świeżości włosów potrzebne jest ich regularne mycie. Rzeczywiście jest ono niezbędne do tego, aby zarówno włosy, jak i skóra głowy zostały prawidłowo oczyszczone zarówno z nadmiaru sebum, jak i resztek kosmetyków używanych do stylizacji, bakterii oraz innych zanieczyszczeń gromadzących się na nich w ciągu całego dnia. Okazuje się jednak, że mycie włosów nie jest jedynym sposobem na to, aby odświeżyć włosy. Efekt ten można bowiem osiągnąć w zdecydowanie szybszy i łatwiejszy sposób – wykorzystując suchy szampon. Jak działa ten produkt i kiedy warto po niego sięgnąć?

Czym jest suchy szampon i jak działa?

Suchy szampon to produkt przeznaczony do odświeżania skóry głowy i włosów bez użycia wody. Zazwyczaj ma on postać lekkiego, białego proszku. Dostępny w formie łatwego w użyciu sprayu, nie pozostawia żadnych śladów bez względu na kolor włosów. Dlatego może być stosowany do każdego ich rodzaju, również do włosów farbowanych. Szybkie i proste zastosowanie sprawia, że kosmetyk w wielu wypadkach okazuje się być prawdziwym ratunkiem, odświeżając włosy zawsze wtedy, kiedy tego potrzebujemy. Świetnie sprawdza się zarówno podczas codziennego stosowania, gdy chcemy poprawić wygląd fryzury, dodając jej nowego życia pod koniec dnia, jak i w sytuacjach, kiedy mamy ograniczony czas i potrzebujemy wyjątkowo szybkiego odświeżenia włosów.

W sprzedaży dostępna jest cała gama tego rodzaju produktów. Wśród propozycji znaleźć można m.in. suchy szampon z serii Magic Shampoo marki L’Oréal Paris, suchy szampon Batiste, Krolane, L’Biotica Professional, suchy szampon Syoss. Jak zatem spośród tak wielu produktów wybrać właściwy?

Suchy szampon – znajdź swój ideał

Suchy szampon to produkt, który powinien ułatwiać pielęgnację i sprawiać, że stosując go, będziemy mogli oszczędzić zarówno czas, jak i energię. Dlatego też warto wybrać kosmetyk spełniający kilka istotnych wymagań. Dobry suchy szampon powinien być całkowicie niewidoczny. Biały pyłek na włosach jest w stanie zepsuć swoją obecnością nawet najbardziej misterną fryzurę.

Niewidoczność szamponu jest bardzo istotna tym bardziej, że w zdecydowanej większości kosmetyków wykorzystuje się m.in. sproszkowany ekstrakt z bambusa, który absorbuje nadmiar sebum, oczyszczając skórę głowy, lub proszek ryżowy wykazujący takie samo działanie. Wykorzystany w niewłaściwych proporcjach lub w złym połączeniu z innymi składnikami produktu może w wyraźny sposób odznaczać się na włosach.

Drugą ważną cechą, wpływającą na jakość suchego szamponu, jest skład kosmetyku. Ważne, aby pomimo zastosowania substancji wchłaniających sebum, nie przesuszał skóry głowy oraz włosów. Suchy szampon powinien więc regulować pracę gruczołów łojowych i w żadnym wypadku jej nie zakłócać. Ponadto powinien dodawać włosom objętości.

Bardzo ważna jest także łatwość aplikacji produktu. Pomimo tego, że zazwyczaj ma on postać sprayu, zbyt gęsta konsystencja kosmetyku może sprawiać trudności z równomiernym rozpyleniem i skutkować sklejaniem włosów. Istotna jest długotrwałość działania kosmetyku. W zależności od rodzaju produktu oraz tendencji włosów do przetłuszczania, efekt widocznego odświeżenia może utrzymywać się nawet kilka godzin. Niestety zarówno skuteczność, jak i długość działania produktu są kwestią bardzo indywidualną, dlatego bardzo często, aby znaleźć najlepszy dla siebie suchy szampon, trzeba przetestować kilka różnych preparatów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ