Siwe włosy – modny trend w koloryzacji włosów

0
1608
Siwe włosy – modny trend w koloryzacji włosów

Koloryzacja włosów czasami podąża za trendami, które są co najmniej zaskakujące. Podczas gdy jedni walczą z siwizną, próbując ukryć pierwsze oznaki starzenia się, inni szukają sposobów, aby na ich głowie pojawiły się właśnie srebrzyste pasma. Konia z rzędem temu, kto zrozumie ten świat. Jednak moda na siwe włosy stała się faktem. O takiej stylizacji marzą zazwyczaj młode kobiety. Trzeba jednak wiedzieć, że wykonanie siwych pasm nie jest łatwe i z reguły jest to skomplikowany proces, który wymaga dotarcia do wewnętrznych struktur włosa. Koloryzacja włosów nie jest więc obojętna dla ich kondycji i wymaga sporych umiejętności.

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć na pytanie, dlaczego taka koloryzacja włosów cieszy się aż tak dużą popularnością. Oczywiście dzięki siwym pasmom doskonale można zatuszować oznaki pierwszej siwizny. To też dobry sposób na skuteczne tuszowanie niedoskonałości cery. Jednak chyba najważniejszym powodem jest to, że siwe, popielate włosy pozwalają młodym ludziom wyróżnić się z tłumu i oczywiście zdecydowanie zmienić swój wizerunek.

Koloryzacja włosów w srebrzystosiwej tonacji

Tego typu koloryzacja włosów została spopularyzowana przez znane postaci świata artystycznego, co udowodniło, że jest to oryginalna i bardzo atrakcyjna stylizacja. Trzeba jednak pamiętać, że odcień siwizny musi być odpowiednio dobrany do danego typu urody i przede wszystkim do kolorytu cery. Jeśli będzie niewłaściwy, to po prostu twarz będzie wyglądała starzej, niż wskazuje na to metryka.

Należy też pamiętać, że siwy kolor można nanieść nie tylko na całe włosy. Można pokusić się o pasemka lub o modną koloryzację w stylu ombre. Zdecydowanie warto skorzystać z usług doświadczonego fryzjera, bo ten z pewnością dobierze odpowiedni odcień i cały proces poprowadzi tak, że koloryzacja włosów będzie najmniej inwazyjna jak to tylko możliwe.

Farbowanie włosów

Koloryzacja włosów na siwo rozpoczyna się niestety od odbarwienia włosów, a to można uczynić, usuwając naturalny pigment. Im ciemniejsze włosy, tym większa ingerencja w strukturę włosa. Zwykle robi się to etapami, aby nie zniszczyć włosów za bardzo. Koloryzacja włosów jest możliwa dopiero po wykonaniu dekoloryzacji. Za ten proces naprawdę lepiej nie zabierać się samodzielnie.

Położenie odpowiedniej farby jest już potem w zasadzie formalnością. Dobrze przemyślana pielęgnacja włosów sprawi, że kolor będzie trwały, intensywny, a włosy lśniące i gładkie.

Pielęgnacja farbowanych siwych włosów

Farbowanie włosów na siwy kolor nie jest obojętne dla ich stanu. Bardzo często zdarza się tak, że włosy są przesuszone, łamliwe, pozbawione blasku. Dzieje się tak, ponieważ w trakcie odbarwiania włosa trzeba usunąć melaninę, a ta jest nie tylko barwnikiem włosów. Melanina chroni włosy przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Prawidłowo przeprowadzona koloryzacja włosów redukuje te negatywne skutki, ale i tak nie jest w stanie całkowicie zapobiec degradacji struktury włosów.

Trzeba więc używać odżywek i masek nawilżających. Warto stosować preparaty zawierające witaminę E, która jest silnym antyoksydantem i skutecznie niszczy wolne rodniki. Poleca się także stosowanie szamponów przeznaczonych dla włosów siwych. W ich skład wchodzą związki podtrzymujące intensywność koloru oraz te przeciwdziałające żółknięciu pasm. W dobrych salonach fryzjerskich można skorzystać ze specjalnych zabiegów przeznaczonych dla włosów siwych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ