Poducha do karmienia dziecka – wygoda i komfort

0
1492

Karmienie dziecka to bardzo ważny moment. Maluszek musi wtedy być uspokojony, a matce musi być wygodnie. W końcu karmienie dość długo trwa, a co więcej – często się powtarza. Warto zatem wiedzieć, że istnieje specjalna poduszka do karmienia, która ułatwia tę czynność.

Poduszka do karmienia piersią – zalety

Jaką rolę posiada taka poduszka do karmienia dziecka? Przede wszystkim odciąża zmęczone ręce i stawy, dzięki czemu matka jest ogólnie bardziej wypoczęta. Co więcej – taka poducha do karmienia pomaga nam karmić w innych pozycjach niż klasyczna. Szczególnie przydaje się ona w pierwszych tygodniach życia dziecka, kiedy to trudno jest się przyzwyczaić matkom do zwiększonego wysiłku. Warto jeszcze dodać, że taka poduszka do karmienia piersią znakomicie także odciąża kręgosłup, który jest już często bardzo obciążony przez noszenie dziecka i ciążę.

Jak wybrać poduszkę do karmienia?

Najbardziej popularna to poduszka rogal do karmienia. Najlepiej zwrócić uwagę na jej pokrycie – czy posiada bawełnianą poszewkę, którą można łatwo zdjąć i wyprać, gdyby maluszkowi się troszkę ulało. Ponadto warto rozważyć, czy przypadkiem nie przyda nam się model z regulowaną wysokością – wówczas z pewnością będzie jeszcze bardziej wygodnie. Ważne jest także wypełnienie wewnętrzne – tu warto zainwestować w bardziej naturalne wypełnienie, jeśli chcemy mieć poduszkę na dłużej. Jeżeli zaś raczej nie potrzebne nam jest nam nic na dłużej, to warto jednak rozejrzeć się za tańszymi poduszkami do karmienia z kulkami silikonowymi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ