Jakie wkłady do pieluszek wielorazowych wybrać?

0
939
Jakie wkłady do pieluszek wielorazowych wybrać

Pieluszki wielorazowe, z roku na rok, stają się coraz popularniejsze. Wielu rodziców rezygnuje z popularnych jednorazówek z wielu powodów: mogą to być zarówno przesłanki ekologiczne, jak i troska o skórę malucha. Decydując się na pieluszki wielorazowe, należy dobrać do nich odpowiednie wkłady. Jakie wkłady do pieluszek wielorazowych będą najlepsze? Podpowiadamy!

Wkładki do pieluszek – z jakiego materiału?

Wkładki do pieluszek wielorazowych są najczęściej wykonywane z naturalnych i syntetycznych materiałów. Najpopularniejsze są modele z mikrofibry i bambusu. Mikrofibra to materiał syntetyczny. Wkładki, które są z niej wykonywane, mają jedną, główną zaletę – bardzo szybko schną. Z kolei bambus to naturalny materiał. Wkładki bambusowe są chłonne, a dodatkowo wykazują działanie antyseptyczne i antybakteryjne, dlatego idealnie sprawdzają się w przypadku delikatnej skóry niemowlaka.

Bambus i mikrofibra – połączenie idealne

Przeszukując oferty wkładów do pieluszek wielorazowych, można natrafić, przede wszystkim, na egzemplarze wykonane jedynie z mikrofibry lub bambusa, ale nie tylko. Dostępne są również wkłady wykonane w części z bambusa, a w części z mikrofibry, takie jak te: https://bambiboo.eu/pieluszki-wielorazowe/17-wklady-chlonne-z-bambusem-do-pieluszek-wielorazowych-6-sztuk.html. Takie połączenie to idealne rozwiązanie. Wkład składa się z 4 warstw. Dwie wewnętrzne są z mikrofibry, co zdecydowanie poprawia chłonność wkładu. Natomiast zewnętrzne są z bambusa, co sprawia, że skóra malucha jest delikatnie otulona, a ryzyko podrażnień zminimalizowane.

Wkładki do pieluszek wielorazowych – w trosce o skórę dziecka

Skóra niemowlaka jest szczególnie wrażliwa, dlatego warto skrupulatnie dobierać ubranka, jak i kosmetyki, a nawet wkłady do pieluszek, które będą dla niej bezpieczne. Wkładki bambusowe sprawdzą się w tej roli idealnie. Są miękkie i przyjemne w dotyku, dlatego nie powodują dyskomfortu podczas noszenia. Minimalizują ryzyko podrażnień, zapewniając przy tym skórze odpowiednią wentylację i termoregulację. Używając bambusowych wkładek do pieluszek można mieć pewność, że skóra niemowlaka pozostanie w świetnej kondycji, a dziecko, podczas noszenia pieluchy, będzie czuło się swobodnie.

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ