Zabawki na akumulator dla dzieci – o czym pamiętać przed zakupem

0
670
Zabawki na akumulator dla dzieci

Samochody i inne zabawki na akumulator to urządzenia idealne dla naszych pociech. Dostarczają im niemało frajdy, uczą je refleksu oraz pomagają kształtować zdolności manualne. Z zabawek na akumulator korzystają przede wszystkim chłopcy, dla których znajdziemy szeroką ofertę samochodów oraz innych pojazdów. Niemniej, również dziewczynki sięgają po zabawki na akumulator, które często występują w wersji sprofilowanej pod kątem ich oczekiwań. Jeśli zastanawiasz się nad zakupem zabawki na akumulator dla swojej pociechy – poniżej udzielimy kilku porad, z których dowiesz się – o czym warto pamiętać w czasie przeglądania dostępnych zabawek.

Zabawki na akumulator – najważniejsze parametry

Największą zaletą zabawek na akumulator jest – możliwość sterowania ich ruchem. To właśnie ona dostarcza naszym najmłodszym najwięcej frajdy. Gdy mogą zamienić się w kierowców sterujących własnym pojazdem, frajda płynąca z zabawy zdecydowanie wzrasta. Nie powinno więc dziwić, że większość dostępnych urządzeń to samochody.

Większość dostępnych samochodów to urządzenia zasilane akumulatorami o mocy 12V lub 24V. W zależności od wielkości pojazdu oraz ilości osób, które mogą jednocześnie z niego korzystać, urządzenia mogą działać mniej lub bardziej dynamicznie. Wbrew pozorom, samochody zasilane akumulatorem 12V może się naprawdę szybko rozpędzić.

Samochody dedykowane dla używania przez dwie osoby są zdolne unieść ciężar nawet 40 kilogramów. Niektóre modele o bardziej stabilnej konstrukcji i wykonane z trwalszych materiałów mogą nawet udźwignąć ponad 50 kilogramów. Warto o tym pamiętać, gdyż nasze pociechy szybko rosną i zyskują na wadze, a przez to – niezauważenie samochód na akumulator może się stać po prostu za mały.

Standardowy samochód na akumulator może osiągnąć prędkość dochodzącą nawet do 6 kilometrów na godzinę. Znajdziemy również modele wolniejsze i szybsze, a także te o słabszej lub większej dynamice pracy. Szczególnie istotne jest, by wybrać samochód adekwatny względem zdolności naszej pociechy. Dzieci bowiem rozwijają się w indywidualnym tempie, niektóre osiągają sprawność manualną pozwalającą na swobodne sterowanie samochodem już w wieku 5 lat. Inne z kolei muszą poczekać kilka lat dłużej.

Samochody na akumulator – nie tylko dla chłopców

Rodzicom dziewczynek, które pragną zostać kierowcą samochodu na akumulator, polecamy sięgnąć po urządzenie z motywami bajkowymi. Jego szata wizualna została zaprojektowana pod kątem oczekiwań dziewczynek w wieku kilku lat. W modelach takich dominuje kolor różowy, grafiki z motywami kwiatowymi oraz inne ozdobne akcesoria.

Oprócz samochodów na akumulator imitujących typowe pojazdu poruszające się po polskich drogach, znajdziemy również inne modele. Do tych najpopularniejszych należy motor, quad, gokart, traktor oraz samochód formuły 1. W każdym z nich dziecko może poczuć się jak dorosły, który stoi za sterami prawdziwej maszyny. Z modelami zabawek tego typu możesz zapoznać się na: niecodziennegadzety.pl.

Na koniec warto dodać, że zabawa samochodami na akumulator to w opinii specjalistów świetny środek socjalizujący naszych najmłodszych. Dzięki przyjmowaniu roli kierowcy od najmłodszych lat, dzieci uczą się odpowiedzialności na drodze, kształtują swoją uwagę oraz ćwiczą refleks i zdolności manualne.  

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ