Jakie witaminy na potencję

0
1559
Witaminy na potencję

Żeby zminimalizować kłopoty z potencją, mężczyźni chwytają się najróżniejszych rodzajów, wykorzystują specjalne leki na potencję oraz afrodyzjaki. Ale pomóc może po prostu prawidłowa dieta na potencję. Parę zmian diety bądź odpowiednia suplementacja potrafią zdziałać cuda, jednak nie będzie to dzieło błyskawiczne. Multiwitaminy to przede wszystkim witaminy z grupy B oraz antyoksydanty, takie jak witamina C. Prócz tego, iż poprawią potencję, korzystnie wpłyną na zdrowie mężczyzny. Witaminy dla panów na potencję odnajdziemy w prostej zróżnicowanej diecie, jaka będzie stworzona z okolicznościowych oraz odżywczych składników. Jeżeli jednakże męskie problemy powstają z przebiegu starzenia się organizmu, silnego stresu lub słabego trybu życia, należałoby zaczerpnąć suplementacji diety. Jakie są najodpowiedniejsze witaminy dla panów? Dobrym fachowcem będzie tutaj specjalista pierwszego kontaktu, jaki zna chorego oraz genezę jego dolegliwości. Wedle kanadyjskich naukowców na liczbę i forma produkcji plemników, ich aktywność, uwagę oraz ruch postępowy duży nacisk ma dieta wartościowa w selen, cynk oraz witaminy z grupy B. Więc mężczyźni, którzy pragną potomstwa bądź mają problemy z potencją winni specjalną atencję skupiać na możliwe niedostatki witamin oraz minerałów.

Witaminy z grupy B na potencję

Istotne witaminy na potencję to witaminy z grupy B. W dodatkach są to zazwyczaj tiamina (witamina B1), ryboflawina (witamina B2) oraz niacyna (witamina B3 bądź witamina PP). Witaminy owe rozszerzają naczynia krwionośne oraz działają pozytywnie na ich poziom, co zwiększa ukrwienie całego ciała. Witamina B1 stymuluje pracę hormonów gonadotropinowych, czyli płciowych. Niedostatek tejże witaminy że chociażby doprowadzić do niepłodności oraz hipogonadyzmu (czyli dysfunkcji gonad, w owym wypadku jąder). Witamina B2 wpływa korzystnie na układ nerwowy, i przecież odpowiednie przewodzenie bodźców nerwowych również wykonywa istotną funkcję w życiu płciowym. Wystarczająca liczba witaminy B3 w diecie to doskonalsza jakość naczyń krwionośnych i układu nerwowego.

Witamina B1 spotykana jest w:

pełnym ziarnie,

wątróbce,

wieprzowinie,

szparagach,

grochu,

fasoli,

orzechach,

rybach.

Witaminę B2 odnajdziesz w:

owocach,

chudych serach,

migdałach,

mleku,

pełnoziarnistych produktach,

brokułach,

wątróbce.

Witamina B3 tkwi w:

orzechach,

produktach pełnoziarnistych,

mięsie.

Witaminy na potencję

Zamiast stosować suplementy diety na potencję, można również zmodyfikować zwyczaje żywieniowe tak, żeby zapewniać wartościowe witaminy w jedzeniu. Pamiętaj jednakże, iż nie zawsze dieta na potencję będzie lepsza aniżeli suplementacja. Duży poziom cholesterolu we krwi znaczy, iż nie należy wykorzystywać diety na potencję z wątróbką oraz mięsem (najdoskonalsze źródła witamin z grupy B), ponieważ może ona również pogorszyć profil lipidowy krwi. W takim wypadku bierzemy właśnie te artykuły, jakie nie wpłyną na cholesterol (więc np. ryby, orzechy, pełnoziarniste artykuły, owoce oraz warzywa) i wykorzystujemy suplementację.

Witaminy na potencję u panów – witamina D

Według pewnych badań ubytki tejże witaminy podwyższają niebezpieczeństwo schorzeń erekcji aż o 40 procent oraz odpowiadają za zmniejszoną produkcję testosteronu. Również deficyt witaminy D doprowadza do wzmożonej wytwórczości wolnych rodników, jakie ograniczają liczbę tlenku azotu. A jak wiadomo tlenek azotu jest konieczny do tego, aby mechanizm erekcji przebiegał bez kłopotów. Poza tym niedostatki witaminy D podnoszą zagrożenie raka prostaty oraz negatywnie oddziałują na funkcję serca. Gdzie poszukiwać witaminy D? Przede wszystkim jest ona wytwarza w organizmie pod naciskiem promieni UV. Wedle szwajcarskich uczonych, którzy sprawdzali nacisk światła na panów, mężczyźni posiadają największe natężenie testosteronu w sierpniu, niezwykle gorącym miesiącu w roku. Więc w różnych miesiącach, szczególnie jesienno-zimowych winni stosować suplementy z witaminą D i bogate w nią artykuły, czyli: ryby morskie (szczególnie dorsza norweskiego), jaja, nabiał.

Kolejne witaminy na potencję

Inna witamina na potencję to witamina C. Witamina C to przede wszystkim cytrusy, winogrona, owoce dzikiej róży oraz warzywa zielonolistne. To mocny antyoksydant, który zwalcza wolne rodniki oraz nie doprowadza do utleniania się komórek. Witamina E to sposób na potencję, pod warunkiem, iż nie wykorzystujemy jej zbyt dużo. Obecna jest głównie w olejach, zatem w krajach mocno zaawansowanych, zazwyczaj posiadamy jej dosyć dużo oraz nie trzeba uzupełniać diety w celu zwiększenia jej poziomu. Spotyka się ją w olejach roślinnych, margarynach oraz jajach – to są jej siedliska, których powinni unikać mężczyźni ze zbyt wysokim cholesterolem. Kolejne jej skupienia są dla nich pewne:

migdały,

marchew,

orzechy,

kiełki,

warzywa zielonolistne.

Witamina E wspiera krążenie oraz wpływa pozytywnie na pracę hormonów. Poza tym, jest antyoksydantem, który nie pozwoli na ścieranie komórek pod naciskiem wolnych rodników, wspiera również naczynia krwionośne. Ma bezpośredni udział w usuwanie męskiej bezpłodności. Pamiętajmy jednakże, iż negatywnie działa na nią dym tytoniowy. Wspomaganie potencji za pomocą diety oraz dobrze dopasowanych witamin to funkcjonowanie sukcesywne, jednak na pewno dobre

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ