Jak kupić odpowiedni śpiwór dla dziecka?

0
669
Jak kupić odpowiedni śpiwór dla dziecka

Śpiwór to nieodłączny element wyposażenia podczas każdego plenerowego wypadu na kilka dni. Jednak nie tylko podczas spania pod namiotem może być potrzebny, zwłaszcza jeśli posiadasz dziecko. Dlatego dzisiaj postanowiliśmy przedstawić ci kilka porad, jak wybrać najbardziej odpowiedni dla twojego malucha, aby sprawdził się każdego dnia.

Dziecięcy śpiwór to nie tradycyjny śpiwór turystyczny

Na początek powinieneś pamiętać o tym, że śpiwory dla dzieci nie są klasycznymi śpiworami turystycznymi. Jeśli więc zależy ci na czymś wyjątkowo pakowanym, co zmieścisz w najmniejszej kieszeni plecaka, a także o przedmiocie nieprzemakalnym i odpornym na warunki panujące pod namiotem, powinieneś jednak kupić go w sklepie dedykowanym turystyce. Śpiwór dla dzieci to rozwiązanie na inne okazje – chociaż podczas niektórych wyjazdów też się sprawdzi. Nie polecamy go tylko jako rozwiązania pod namiot.

Śpiwór na różne okazje

Skoro śpiworek dziecięcy to nie śpiwór turystyczny, kiedy warto po niego sięgnąć i czy w ogóle nada się na jakieś podróże? Oczywiście! Szczególnie jeśli wybierasz się do rodziny, gdzie twój maluch na pewno będzie chciał spać na materacu na podłodze, uważając to za najciekawsze i ekskluzywne miejsce. W tym przypadku śpiwór będzie dla niego doskonałym wyposażeniem, ponieważ pozwoli rozgrzać się na materacu i zapewni największą wygodę. Co więcej, niektóre dzieci po prostu czują się lepiej na swoim posłaniu niż w “obcej” pościeli.

Śpiwór przyda się również we własnym domu podczas wielu aktywności. Nocleg w namiocie ustawionym w pokoju albo zabawa na podłodze z pewnością będą przyjemniejsze, gdy dziecko będzie mogło otulić się ciepłym materiałem. W szczególności przyda się na długie, zimowe wieczory, podczas których czytanie książek i oglądanie filmów jest jeszcze przyjemniejsze, gdy jest nam ciepło i wygodnie.

Jak wybrać śpiwór, który twoje dziecko pokocha?

Pora zająć się najważniejszą kwestią, czyli wyborem konkretnego modelu. Śpiwór dla dziecka przede wszystkim należy dopasować do jego wielkości. Może być – a nawet musi – większy nieco od dziecka, żeby mogło swobodnie się w nim zmieścić i wyciągnąć na całą długość. Nie może być jednak zbyt wielki, ponieważ wówczas nie będzie idealnie wygodny, a jego samodzielne złożenie czy przesunięcie nie będzie możliwe.

Kolejna istotna cecha śpiwora dla dziecka to jego wytrzymałość oraz przyjemny w dotyku materiał, z którego  jest wykonany. Dzięki wysokiej jakości materiałom sprosta wszelkim wymaganiom i pozwoli długo cieszyć się przyjemnymi noclegami. Miły materiał to po prostu niesamowita wygoda i jeszcze więcej komfortu.

Warto także zwrócić uwagę na wygląd śpiwora. Ze względu na to, iż będzie wykorzystywany bardzo często i może stanowić nawet stały element wyposażenia pokoju, powinien być ładny i dopasowany do gustu dziecka. Z pewnością będzie chciało wówczas częściej z niego korzystać.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ