Kocyk bambusowy – co warto o nim wiedzieć?

0
769

Kocyk bambusowy to praktyczne rozwiązanie, jeśli zachodzi potrzeba zapewnienia dziecku ciepła i wygody. Jest tak ze względu na sam charakter tego typu przykrycia, jak i materiał, który wykorzystano do jego produkcji. Zastanawiając się nad jego zakupem dobrze też poznać jego zalety.

Dlaczego warto wybrać ten akurat kocyk?

Przemawia za tym kilka czynników wpływających na jego unikalność. Bambus ceniony jest za swoje walory i wykorzystuje się go w wielu gałęziach przemysłu. Medycyna, kosmetologia, budownictwo, galanteria, żywność to tylko niektóre z wielu przykładów, gdzie ma on zastosowanie. Znalazł również stałe miejsce we włókiennictwie, a wyroby z jego udziałem są coraz bardziej popularne.

Zalety materiałów z bambusa to m.in.:

  • właściwości termiczne (latem chłodzą, zimą utrzymują ciepło),
  • wysoka chłonność wilgoci (kilkukrotnie wyższa niż np. bawełna),
  • trwałość i wytrzymałość,
  • ochrona przed promieniowaniem słonecznym.

Tymi autami mogą poszczycić się praktycznie wszystkie kocyki bambusowe. Dzięki temu tego typu produkty mają cechy pożądane w przypadku chęci zadbania o komfort dziecka podczas relaksu, jak i jego bezpieczeństwo. Poza tym bambus jest rośliną, która posiada naturalną substancję antygrzybiczą i antybakteryjną. Sprawia to, że do jego uprawy nie używa się żadnych chemikaliów jak chociażby pestycydy i jest on od nich całkowicie wolny.

Kocyk bambusowy – wygoda dla dziecka przez cały rok

Wszystkie wspomniane właściwości czynią ten produkt użytecznym każdego dnia roku. Dodatkowo dochodzi jeszcze jego miękkość i możliwość wykorzystania go nie tylko jako kocyk. Doskonale sprawdzi się w roli ręcznika czy prześcieradełka. Jeśli zajedzie taka potrzeba, to można go użyć też jako podkład podczas przewijania malucha. Decydując się na niego, warto poznać jeszcze inne cechy kocyka bambusowego:

  • wykazuje się właściwościami antystatycznymi,
  • nie krępuje ruchów dziecka,
  • jest delikatny i przez to przyjazny nawet dla bardzo wrażliwej skóry,
  • nadaje się także dla alergików,
  • nie wydziela nieprzyjemnych zapachów nawet po wielokrotnym użyciu.

Jest on przez to sensowną alternatywą dla kocyków wykonanych z innych materiałów. Tym bardziej że jego cena jest atrakcyjna i często nie ustępuje pozostałym podobnym wyrobom.

Połączenie wszystkich tych walorów daje interesujący efekt, a w praktyce kocyk bambusowy sprawdza się idealnie. Doceniony został już przez wielu rodziców, a jego popularność stale rośnie. Znaczenie ma przy tym fakt, że coraz częściej zwraca się uwagę na jakość materiałów oraz ich pochodzenie dbając tym samym o bezpieczeństwo dziecka. Naturalne zawsze wygrywają w tej konfrontacji, a ich właściwości są znacznie lepsze i efektywniejsze.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ