Co zrobić w przypadku zaginięcia bliskiej osoby?

0
1366

Sytuacje zaginięcia bliskiej osoby należą do bardzo trudnych wydarzeń. Mimo silnych emocji ważne jest, by zachować zimną krew. Działania poszukiwawcze powinniśmy rozpocząć natychmiast – nie czekajmy bezczynnie. Sprawdźmy wszystkie miejsca, gdzie zaginiony może się podziewać i zaangażujmy profesjonalistów. Przeczytaj nasze wskazówki, jak postępować w przypadku zaginięcia bliskiej osoby.

Pierwsze kroki

Na początku powinniśmy sprawdzić, czy zginęły rzeczy osobiste zaginionej osoby i przeszukać dokładnie okolicę domu. Warto pamiętać również o wszelkiego rodzaju dachach, strychach, piwnicach i garażach. Sprawdźmy wszystkie miejsca, gdzie często bywała zaginiona osoba. Warto skontaktować się ze wszystkimi członkami rodziny, przyjaciółmi i dobrymi znajomymi zaginionej. Poinformujmy ich o zaistniałej sytuacji i spytajmy, kiedy ostatnio mieli z tą osobą jakiś kontakt. Przygotuj również zdjęcia zaginionego. Jeżeli masz ich mało, warto udać się do fotografa i wykonać odbitki. Dobrym pomysłem będzie również skontaktowanie się z miejscowymi szpitalami,noclegowniami i domami opieki społecznej.

Zaangażuj do akcji profesjonalistów i stosuj się dokładnie do ich zaleceń

Nie powinniśmy również zwlekać z powiadomieniem policji. Pamiętajmy jednak, że jeśli zaginęła osoba dorosła, która nie jest chora, ani nie występuje uzasadnione podejrzenie, że zostało popełnione przestępstwo, policja może zwlekać z rozpoczęciem działań. Nawet gdy rozpocznie już akcję, może ją prowadzić rutynowo.

Z tego powodu bardzo dobrym rozwiązaniem może być zatrudnienie profesjonalnego prywatnego detektywa. Może znacznie przyspieszyć to bieg spraw. Prywatny detektyw będzie miał o wiele bardziej indywidualne podejście niż policja. Podczas gdy funkcjonariusze policji muszą zajmować się wieloma sprawami, detektyw skupi się na naszym zleceniu. Należy pamiętać jedynie o tym, by wybrać detektywa, specjalizuje się w poszukiwaniu zaginionych osób i ma w tym już duże doświadczenie. Z takim detektywem można skontaktować się na przykład tutaj: https://detektyw.com.pl

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ