Co powinna zawierać pierwsza wyprawka?

0
2279
Co powinna zawierać pierwsza wyprawka?

Zanim dziecko pojawi się na świecie, rodzice powinni mieć przygotowaną wyprawkę do szpitala, komplet ubrań i akcesoriów oraz meble, które powinny się znajdować w pokoju dziecięcym. Co zatem powinna zawierać wyprawka, przygotowywana z myślą o nowym członku rodziny?

Wyprawka szpitalna dla mamy

Poród w szpitalu wymaga, aby przyszła mama zabrała ze sobą niezbędne akcesoria i ubrania, zarówno dla siebie, jak i dla niemowlęcia. W torbie mamy nie może zabraknąć specjalnej koszuli nocnej dla kobiet karmiących, biustonosza do karmienia, wkładek laktacyjnych, majtek poporodowych (mogą być zarówno jednorazowe, jak i wielorazowe) oraz podkładów poporodowych. Przydatny może być również laktator i maść na brodawki. Zawartość wyprawki dla dziecka jest zazwyczaj ustalana przez szpital i oprócz ubranek zawiera pieluszki jednorazowe, nawilżane chusteczki, kocyk czy puder przeciw odparzeniom.

Wyprawka dla niemowlęcia

Wyprawka ubraniowa dziecka powinna zawierać kilka kompletów pajacyków i body, zapinane z przodu kaftaniki, śpioszki i śpiworek do spania, a w sezonie zimowym dodatkowo powinna się w niej znaleźć kurtka lub ciepły śpiworek do wózka.

Urządzenie pokoju dziecka

W pokoju niemowlęcia powinno się pojawić łóżeczko do spania, do którego może być montowana karuzelka do zabawy. Dodatkowo rodzice powinni zainwestować w fotelik do samochodu lub od razu wybrać wózek typu 3 w 1 z odpinaną gondolą, którą można wykorzystać do transportu dziecka w samochodzie. Obowiązkowym przedmiotem jest wanienka lub specjalne wiaderko do kąpieli, a po kąpieli przyda się specjalny rożek. Ze względu na delikatność skóry dziecka do prania jego odzieży należy stosować specjalny proszek do prania. W pokoju dziecka może się znajdować apteczka z najpotrzebniejszymi akcesoriami do przemywania ran i ich opatrywania, zawierająca także termometr do mierzenia temperatury oraz najczęściej używane kosmetyki do mycia i pielęgnacji niemowląt. Warto również mieć zapas pieluch jednorazowych oraz kilka pieluszek tetrowych.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ