Wyposażenie sali gimnastycznej dla dzieci w funkcjonalny sprzęt

0
1066
Wyposażenie sali gimnastycznej dla dzieci w funkcjonalny sprzęt

Niedawne badania europejskich naukowców wykazały, że polskie dzieci są wyjątkowo mało aktywne i spośród reszty krajów Wspólnoty tyją najszybciej. Nie do pomyślenia jest fakt, że niemal 30% uczniów wymiguje się od zajęć sportowych za pomocą zwolnień lekarskich. Przecież dla starszego pokolenia WF i wszelka gimnastyka były najciekawsze spośród wszystkich szkolnych zajęć! Wiele dzieciaków narzeka, że zajęcia sportowe organizowane przez przedszkola i szkoły nie są ciekawe, ani angażujące. Jednym ze sposobów na zmianę myślenia o aktywności sportowej jest wyposażenie sali gimnastycznej w ciekawy i funkcjonalny sprzęt.

Jak stworzyć angażującą przestrzeń sportową dla dzieci?

Z pozoru może wydawać się to prostym zadaniem, jednak nie sztuką jest skłonić dziecko do wykonania kilku ćwiczeń fizycznych. Dzieci powinno się oczarować i rozkochać je w aktywności sportowej – sprawić, aby stała się ona częścią ich codziennej rutyny. Wobec tego przed nami ogromne wyzwanie – jak wyposażyć salę sportową tak, aby sprostać wymaganiom współczesnych dzieci, pochłoniętych cyberświatem? Jak wygrać w pojedynku ze smartfonem i komputerem?

Dla kogo przeznaczona będzie sala?

Nie od dziś znana jest prawda, że określenie „do wszystkiego” oznacza najczęściej „do niczego”. Tak samo jest w przypadku sali gimnastycznych. Zastanówmy się, kto rzeczywiście będzie ćwiczył w tej przestrzeni? Czy będą to przedszkolaki lub młodsza część podstawówki, a może młodzież. Każda z tych grup kieruje się swoimi prawami. Jeśli chodzi o wyposażenie sali gimnastycznej dla dzieci, trzeba tu postawić na podstawowy sprzęt do ćwiczeń ogólnorozwojowych, korygujący wady postawy i poprawiający koordynację ruchową.

Jednym z takich sprzętów są drabinki gimnastyczne, która dają nieskończoną liczbę wariacji na temat ćwiczeń ruchowych: angażują mięśnie całego ciała, znakomicie wpływają na stan kręgosłupa zmęczonego siedzeniem w szkole oraz maratonami komputerowo-telewizyjnymi. Przede wszystkim jednak, dzieciaki zawsze uwielbiały się wspinać, więc taka aktywność na pewno nie będzie dla nich nudna.

Kolor to podstawa!

Sala gimnastyczna dla dzieci nie może być szarobura. Aby zachęcić najmłodszych do aktywności, musimy zadbać, żeby przestrzeń, w której przebywają była dla nich atrakcyjna i przyjemna, a sprzęt ciekawy i angażujący. Prostym sposobem, aby nadać sali gimnastycznej charakteru są kolorowe piłki. Dla najmłodszych zastosowanie znajdą piłki sensoryczne czy takie przeznaczone do rytmiki. Produkowane w bajkowych kolorach, od razu przyciągną dziecięce oko.

Bezpieczeństwo

Przede wszystkim jednak, każdy z nas chce, aby przestrzeń gimnastyczna była bezpieczna dla dzieci, dlatego warto wybierać sprzęt pochodzący z pewnego źródła, produkowany z najwyższej jakości surowców i komponentów. Takie wyposażenie posiada certyfikaty bezpieczeństwa, które stanowią dowód na zgodność z normami obowiązującymi w Unii Europejskiej. Widząc tego rodzaju poświadczenie mamy pewność, że dzieci nie tylko dobrze się bawią, ale przede wszystkim nie grozi im żadna krzywda podczas ćwiczeń.

Wyposażenie sali gimnastycznej dla dzieci musi być ciekawe i niesztampowe. Zajęcia sportowe mogą być wspaniałą przygodą i świetną zabawą, która przyciągnie dzieciaki i sprawi, że wyrobią w sobie nawyk do jakichkolwiek sportowych działań. Trzeba tylko trochę wysilić głowę i dać się ponieść kreatywności!

Sprawdź, jak bezpiecznie i kolorowo wyposażyć salę gimnastyczną w szkole dzięki Moje Bambino!

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ