Zabawki interaktywne dla dzieci – jakie wybrać dla niemowlaka i rocznego dziecka?

0
954
Zabawki interaktywne dla dzieci

Zabawki interaktywne to wyjątkowy sposób na wsparcie rozwoju twojego maleństwa. Stymulują prawie wszystkie jego zmysły: dotyku, wzroku, słuchu. Uczą pierwszych dźwięków, słów i melodii, mogą zapewniać poczucie bezpieczeństwa i uspokajać. Jakie zabawki interaktywne warto wybrać dla dziecka rocznego, a jakie dla niemowlaka, by jak najlepiej odpowiedzieć na jego potrzeby? Podpowiadamy!

Zabawka interaktywna dla niemowlaka – co wybrać?

Wiek niemowlęcy to czas, w którym dziecko dosłownie poznaje świat. Każdy ze słyszanych dźwięków, widzianych kolorów i każda z dotykanych faktur będą dla niego całkowicie nowe. Większość rzeczy będzie próbował poznać w najbliższy mu sposób: wkładając do buzi, obracając w dłoniach. Zabawka interaktywna dla niemowlaka musi być więc szczególnie bezpieczna – przede wszystkim nie może umożliwiać połknięcia żadnego z elementów czy uderzenia się nią np. w główkę podczas wymachiwania. Ważne, by przy tym stale wspierała jego rozwój i, szczególnie w pierwszych miesiącach życia, zapewniała spokój, kojąc przed snem czy podczas płaczu, przed przyjściem rodzica.

Warte uwagi są zabawki interaktywne Fisher Price, które doskonale odpowiadają na potrzeby najmłodszych dzieci. Bardzo dobrym przykładem jest chętnie wybierana przez rodziców maskotka Wydra, odpowiednia dla maluchów w wieku od 0 do aż 12 miesięcy. Przez cały pierwszy rok życia może towarzyszyć mu przed snem, umożliwiając przytulanie się do jej miękkiego „ciała” i wsłuchiwanie się w kojące dźwięki:

  • biały szum,
  • dźwięki znane z brzuszka mamy,
  • bicie serca,
  • odgłosy spania,
  • uspokajającą muzykę.

Co więcej, wydra rytmicznie porusza się na wzór oddechu i emituje delikatne światło, które zapewnia maluchowi poczucie bezpieczeństwa nocą.

Jaka zabawka interaktywna będzie odpowiednia dla rocznego dziecka?

W ciągu pierwszego roku po swoich narodzinach maluch mógł się już naprawdę wiele nauczyć. Poznał wiele słów i melodii, które albo chętnie powtarza już na swój własny sposób, albo bardzo dokładnie. Może już nie tylko siadać, ale także raczkować, stawiać pierwsze kroki, chodzić wzdłuż kanapy – albo nawet chodzić. Bez względu na to, w którym kierunku twoje dziecko rozwija się najszybciej, zabawki interaktywne dla rocznego dziecka z całą pewnością mu w tym pomogą! Maluch może jeszcze bardziej zaangażować się w obecny rozwój (np. naukę chodzenia), albo przeciwnie: zainteresować się czymś zupełnie nowym (np. uparcie uczyć się nowych melodii). Świetnym rozwiązaniem są więc zabawki interaktywne dla dzieci, które pozwalają na swobodną zmianę zainteresowań i naukę wielu różnych rzeczy. Doskonałym przykładem jest zabawka edukacyjna Wózek Szczeniaczka marki Fisher Price. Jednocześnie zachęca malucha do chodzenia i ciągnięcia za sobą wózka oraz nauki liter, kolorów, liczenia czy kształtów.

Na rynku dostępnych jest wiele wspaniałych zabawek interaktywnych. Warto postawić właśnie na nie podczas poszukiwań nowego towarzysza zabaw dla swojego dziecka – by nie tylko uprzyjemnić mu czas, ale także każdego dnia uczyć nowych rzeczy. Wybierz taką, która najbardziej przypadnie mu do gustu!

Artykuł sponsorowany.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ