Zabawki edukacyjne na roczek – najlepszy prezent dla dziecka

0
1545
Zabawki edukacyjne na roczek

Zabawki interaktywne to doskonały prezent na roczek. Jeśli chcesz podarować coś, z czym obdarowany maluch zaprzyjaźni się na następne miesiące, z pewnością okażą się najlepszym wyborem. Pełnią bowiem podwójną rolę – nie tylko bawią, ale również uczą. Możesz wybrać model, który rozwinie u dziecka zdolności motoryczne, przekaże mu wiedzę na temat cyferek lub liczb albo będzie wpływał na jego zdolności psychospołeczne. Rynek jest obecnie bardzo bogaty i wciąż pojawiają się nowe zabawki interaktywne. Jak wybrać najlepszy model?

najlepszy prezent dla dziecka

Współczesne zabawki interaktywne różnią się między sobą już nie tylko kształtem czy kolorem. Warto podkreślić, że przede wszystkim oferują bardzo różne funkcjonalności. Producenci dbają o to, by ich oferta stale się poszerzała, co sprawia, że rodzicom i krewnym chcącym znaleźć idealny prezent na roczek coraz trudniej jest wybrać. Jakie kryteria należy wziąć pod uwagę, by wybrane przez nas zabawki interaktywne okazały się najlepszym wyborem? Podpowiadamy, co ma największe znaczenie.

Bezpieczeństwo

Kupując zabawki interaktywne na roczek musimy pamiętać, że te przedmioty niedługo wejdą w posiadanie małego dziecka. Warto przypomnieć, że roczny maluch wciąż jest na etapie poznawania świata wszystkimi zmysłami, poza tym z wyjątkową pasją sprawdza wytrzymałość wszystkich rzeczy, które wpadną mu w ręce. Nie ulega więc wątpliwości, że cokolwiek dajesz dziecku, musi to być wytrzymałe i wykonane z bezpiecznych materiałów bez zawartości szkodliwych dla zdrowia związków. Zwróć również uwagę, by wybrane przez ciebie zabawki interaktywne nie miały małych elementów, które dziecko mogłoby połknąć. Najlepiej postawić na sprawdzonych producentów, którzy cieszą się dużym zaufaniem wśród rodziców.

Bezpieczeństwo

Funkcjonalność

Wybierając prezent na roczek, warto postawić na zabawki, które zainteresują dziecko na dłużej niż kilka minut czy dzień. Dlatego funkcjonalność jest jednym z najważniejszych kryteriów, które warto wziąć pod uwagę podczas zakupów. Zwróć uwagę na zabawki interaktywne posiadające kilka poziomów trudności, bowiem zarówno potrzeby, jak i możliwości rocznego dziecka zmieniają się dość szybko. Posiadane przez nie gadżety powinny sprostać ewoluującym wymaganiom.

Głośność

Zwróć uwagę, że zabawki interaktywne wydają dźwięki – to jedna z ich istotnych funkcji, by podejmować interakcję z dzieckiem. Zanim jednak wybierzesz konkretny model, dokładnie sprawdź, jak głośno pracuje i czy wydawane przez nią dźwięki nie są krzykliwe i irytujące. W takim przypadku dziecko może się ich bać i będą męczyły całą rodzinę. Warto postawić na zabawki edukacyjne, które posiadają regulację głośności. Przed zakupem upewnij się również, czy oferowane przez nią melodie są miłe dla ucha.

prezent na roczek

Kolorystyka zabawek interaktywnych

Jedną z ważniejszych kwestii podczas przeglądania zabawek interaktywnych jest ich wygląd. Warto pamiętać, że nie zawsze to, co podoba się dorosłemu, przypadnie do gustu rocznemu dziecku. Jak wybrać najlepszy model dla malucha? Zwróć uwagę, by kolory nie były przesadnie stonowane – w tym wieku dziecko zdecydowanie woli te wyraźniejsze. Jednocześnie nie mogą być krzykliwe, by nie stanowić zbyt silnego bodźca dla receptora wzrokowego.

Wiek i możliwości malucha

Zarówno zabawki interaktywne, jak i ich klasyczne odpowiedniki, muszą być właściwie dopasowane do wieku i możliwości maluszka. Nie mogą być więc przesadnie skomplikowane, ale muszą stanowić pewne wyzwanie – tylko wtedy dziecko będzie rzeczywiście czerpało korzyści z zabawy.

Kolorystyka zabawek interaktywnych

Zabawki interaktywne na pierwsze urodziny

Odpowiednio dobrane zabawki interaktywne to niezwykle wartościowy prezent na roczek dla dziecka. W okresie od 1. do 3. roku życia maluszek jest niezwykle zainteresowany otaczającym go światem i bardzo szybko się rozwija. Walory edukacyjne zabawki są więc dobrym sposobem na zachęcanie go do poznawania świata i wpływają korzystnie na dalszy rozwój.

Zabawki interaktywne na pierwsze urodziny

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ