Nie tylko bawi, ale i uczy – sprawdź, dlaczego warto kupić kostkę edukacyjną

0
863

Maluch od pierwszych tygodni życia z zaciekawieniem poznaje otaczający go świat. Zafascynowany nowymi bodźcami nabywa nowe umiejętności, które wywierają nieoceniony wpływ na jego rozwój. Nie jest niespodzianką, że do stymulacji jego zmysłów najlepiej sprawdzą się zabawki sensoryczne. Wśród nich flagową rolę odgrywają kostki edukacyjne. Zaprojektowane z myślą o dzieciach w różnym wieku – miękkie kosteczki dedykowane najmłodszym użytkownikom, drewniane zaś dla starszych brzdąców.

Dlaczego warto je kupić?

Wydawałoby się, że kostka edukacyjna nie ma zbyt wiele do zaoferowania. To jednak tylko pozorne stwierdzenie, albowiem ta fenomenalna zabawka nie tylko bawi, ale również rozwija. Skrywa w sobie duży aspekt praktyczny, który docenili zarówno rodzice, jak i najmłodsi. Jej starannie zaprojektowana konstrukcja ma za zadanie dostarczać licznych bodźców, stymulując przez to procesy koncentracji, zapamiętywania i kojarzenia. Wielobarwna, z nieograniczoną ilością obrazków i ciekawych elementów (labirynty, koła zębate, pętle motoryczne, liczydła, sortery, klocki z literkami) konstrukcja skupia na sobie uwagę, doskonaląc naukę chwytania. Kostka edukacyjna dla najmłodszych najczęściej wykonana jest z miłych i przyjemnych materiałów. Dostosowana do małych rączek i wzbogacona o lusterko, ruchome części, elementy świecące, grające czy szeleszczące. Dzięki temu stymuluje zmysły maluszka. Zabawa kostką edukacyjną to świetny trening rozwijający sensorykę. Wspomaga naukę kolorów, kształtów czy zdolności manualnych. Uczy logicznego myślenia i koordynacji wzrokowo-ruchowej.

Drewniana kostka edukacyjna

Tego typu zabawka może być wykonana z bawełny, plastiku lub drewna. Ten ostatni materiał w sposób szczególny zasługuje na zainteresowanie. Nie od dziś wiadomo, że przedmioty zrobione z drzewa są nie tylko naturalne i ekologiczne, ale również zachwycają trwałością i mnogością zastosowań. Stanowią zatem gwarancję bezpiecznej i fascynującej zabawy, o wyjątkowych walorach edukacyjnych. Drewniane kostki edukacyjne przyciągają uwagę intensywnymi, dziecięcymi kolorami, przy okazji wywierając nieoceniony wpływ na rozwój psychiczny i intelektualny. Z uwagi na posiadaną konstrukcję, wspomagają koordynację ruchową, zmysł wzroku i słuchu. Jedno pozostaje pewne, kostka edukacyjna to niezbędnik w każdym pokoju dziecięcym. Doskonale sprawdzi się jako pomysł na prezent, przynosząc małemu użytkownikowi wiele radości i satysfakcji. Ich szeroki wybór z łatwością pozwoli dopasować model dla dziewczynki, jak i chłopca.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ