Wybór poduszki dla malucha

0
899
Wybór poduszki dla malucha

Kiedy dziecko wyrasta już z wieku niemowlęcego, do spokojnego snu zaczyna potrzebować odpowiedniego wsparcia dla głowy. Jeśli chcemy znaleźć najlepszą poduszkę dla swojej pociechy, musimy wziąć pod uwagę następujące kwestie.

Alergie

Powiedzmy, że nasze dziecko jest uczulone na wełnę. Oczywistym jest, że w takim przypadku nie możemy kupić dziecku wełnianej poduszki, co tylko pogorszyłoby jego alergię. Świadomość tego, na co uczulone jest nasze maleństwo pomoże nieco zawęzić wybór idealnej poduszki dla dzieci.

Gwarancja

Wielu producentów poduszek dla maluchów daje gwarancję satysfakcji. Niektóre mają zaledwie 90 dni, podczas gdy inne oferują okres trzyletni. Gwarancja będzie się różnić w zależności od marki, ale ogólnie będzie obejmować takie rzeczy jak słabe wykonanie, podarte szwy lub utratę kształtu. Dłuższa gwarancja może oznaczać lepszą jakość, ponieważ firma jest gotowa stanąć za swoim produktem.

Miękka czy twarda

Trzeba znaleźć delikatną równowagę pomiędzy komfortem a dobrym wsparciem. Jeśli naciskamy na poduszkę, a ona nie odzyskuje po chwili kształtu, to znaczy że jest zbyt miękka i nie jest bezpieczna dla malucha, ponieważ stwarza ryzyko uduszenia.

Z drugiej strony, jeśli naciśniemy poduszkę, a ona w ogóle się nie porusza, to też jest to przykład nieodpowiedniej poduszki dla dzieci. Po prostu nie będzie zapewniała maluchowi komfortu. Chociaż większość poduszek dziecięcych została zaprojektowana tak, aby zapewniać optymalne wsparcie, nadal należy wziąć to pod uwagę.

Materiał na poduszkę

Zewnętrzna część poduszki dla dzieci jest zazwyczaj wykonana z bawełny. Pamiętajmy, że bawełna może być zwykła lub organiczna. Bawełna organiczna nie ma szkodliwych toksyn, wybielaczy i barwników, które zwykle towarzyszą procesowi produkcji bawełny. Nie trzeba dodawać, że dziecko nie powinno tego wdychać. Organiczne poduszki dla niemowląt zawsze będą wyraźnie oznaczone. Jeśli nie można ustalić, czy poduszka dla malucha jest organiczna, czy nie, lepiej zachować ostrożność i założyć, że nie jest.

Materiał wypełniający poduszkę

Pod poszewką poduszki kryje się materiał, który zapewnia wsparcie i wygodę głowie dziecka. Istnieje wiele różnych materiałów, które można wykorzystać do wypełnienia poduszek dla maluchów. Pianka pamięciowa, pióra albo materiały syntetyczne to tylko kilka przykładów. Wybierając poduszkę warto pamiętać o tym, aby wypełnienie nie powodowało zbyt dużego hałasu, gdy porusza się wewnątrz poduszki. Hałas może spowodować to, że maluch zostanie obudzony ze snu, co nie jest pożądanym rezultatem dla żadnego z rodziców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ