Dlaczego warto podarować maluszkowi drewniane zabawki?

0
880
Dlaczego warto podarować maluszkowi drewniane zabawki?

Drewniane zabawki są uniwersalne i ponadczasowe. Podobają się dzieciom w każdym wieku. Sprawdzą się idealnie w domu, na placu zabaw, przedszkolu i świetlicy szkolnej. Sklep z zabawkami oferuje starannie wykonane, wytrzymałe drewniane zabawki. Dużą popularnością cieszą się klocki, figurki, układanki, liczydła i samochody.

Przyjazne dla środowiska

W sklepie damizabawki.pl znajdziesz wysokiej jakości zabawki z drewna. Produkowane są z certyfikowanego drewna pozyskiwanego w zrównoważony sposób. Są o wiele bardziej przyjazne dla środowiska niż zabawki plastikowe. Drewno jest naturalnym, odnawialnym surowcem. Jego ważnym atutem jest też biodegradowalność i możliwość recyklingu.

Drewniane zabawki oferują dodatkowe certyfikaty ekologiczne. Dlatego, jeśli już są pomalowane jakąś farbą, nie zawiera żadnych toksycznych chemikaliów. Dzięki temu są bezpieczne dla maluszków.

Walory edukacyjne

W 1976 roku psycholog dr Lawrence Mestyanek zauważył, że dzieci mające trudności w nauce, nie bawiły się żadnymi zabawkami edukacyjnymi. Starał się to zmienić, konstruując w swoim warsztacie szereg specjalnych drewnianych zabawek. Od tego czasu są znane ze swoich właściwości edukacyjnych.

Sklep z zabawkami proponuje m.in. drewniane domino, instrumenty muzyczne, buciki do nauki sznurowania i piramidki. W ofercie znajdziesz też sortery geometryczne, labirynty z koralikami, zestawy kreatywne dla małego budowniczego i skrzynki z narzędziami dla początkującego majsterkowicza.

Drewniane zabawki pomagają w nauce liczenia i czytania oraz rozwijają umiejętności motoryczne. Ponadto uczą rozwiązywać problemy i nawiązywać relacje z rówieśnikami.

Większa koncentracja

Drewniane zabawki uspokajają i stymulują w najlepszy sposób. Pomagają lepiej myśleć i się skupić. Poprawiają koncentrację. Pobudzają maluszka do kreatywności i wyobraźni. Inspirują do nowych, ciekawych pomysłów.

Nieustanny postęp technologiczny sprawił, że współczesne zabawki są pełne dzwonków, gwizdków, efektów dźwiękowych i wizualnych. Jednak prostota i minimalizm drewnianych zabawek nadal urzeka. Zachęcają do kreatywnej zabawy.

Dodatkowe zalety

Produkty, które znajdziesz w sklepie z zabawkami są trwałe i odporne na uszkodzenia. Nie pękają, nie mają ostrych krawędzi i małych elementów, dlatego nie stwarzają takiego zagrożenia, jak niektóre plastikowe zabawki. Poprawiają koncentrację. Mają pozytywny wpływ na samopoczucie psychiczne i fizyczne maluszków. Wspomagają ich rozwój fizyczny, psychiczne i emocjonalny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ