Wózek dziecięcy z prawdziwego zdarzenia – jak go znaleźć?

0
710
wózek

Wózek dziecięcy to niezwykle ważny zakup. Aby mieć pewność, że sięgasz po urządzenie maksymalnie komfortowe i przydatne w codziennym życiu warto dokładnie zaplanować wybór wózka. Poniżej udzielamy kilku porad w tym temacie. Dowiesz się na podstawie jakich kryteriów warto porównywać dostępne wózki, na jakie cechy konstrukcyjne zwrócić uwagę oraz po czym rozpoznać wózek dobrej jakości od jego gorszych odpowiedników. 

Najważniejsze kryteria wyboru wózka dziecięcego

Na co zwrócić uwagę w pierwszej kolejności? Na kategorię danego wózka. Znajdziesz przede wszystkim urządzenia o zastosowaniu typowo spacerowym, które nazywane są również wózkami spacerowymi. Urządzenia takie powinny posiadać wytrzymałą, lecz zarazem stosunkowo lekką konstrukcję. Większych rozmiarów są wózki głębokie, z reguły też cięższe od ich spacerowych odpowiedników.

Obok nich znajdziesz także wózki dedykowane do biegania oraz wielofunkcyjne wózki sportowe. Te pierwsze są najczęściej wyposażone w jedno koło przednie o dość dużej średnicy, świetnie radzące sobie w pokonywaniu dużych odległości oraz amortyzowaniu wypukłości podłoża. Wózki wielofunkcyjne mają jeszcze bardziej zaawansowane zastosowanie. Mogą zostać rozłożone i wykorzystane nie tylko jako wózki spacerowe lub biegowe, ale także jako przyczepki dopinane do roweru.

Osobną kategorię tworzą wózki dla bliźniąt, przeznaczone do przewożenia dwójki dzieci jednocześnie. Znajdziesz także rzadziej stosowane wózki dla trojaczków, z trzema miejscami siedzącymi.

Stelaż i konstrukcja wózka dziecięcego 

Wózek powinien gwarantować bezpieczeństwo oraz wygodę – zarówno osobie, która będzie wózek pchać, jak i znajdującemu się w jego wnętrzu dziecku. Dlatego w trakcie zakupów warto zwrócić uwagę na sposób wykonania ramy oraz jej wytrzymałość. Dostępne modele wózków mogą posiadać kilka typów obramowania, spośród których najpopularniejsze są modele krzyżakowe oraz teleskopowe. 

Stelaże krzyżakowe tworzą obudową z charakterystycznym X-em. Sama rama ma kształt kwadratowy (lub prostokątny) i zostały do niej przymocowane koła. Stelaże takie oferują miękkie zawieszenie i mogą powodować delikatne kołysanie dziecka w trakcie spaceru. Stelaż teleskopowy przypomina bardziej literę Y, a w jego konstrukcji znajdują się zazwyczaj amortyzatory sprężynowe. Dzięki temu bujanie wózka zostaje ograniczone. 

Obie grupy wózków mają swoich zatwardziałych fanów, uważających je za rozwiązanie idealne. Najlepszym wyborem jest przetestowanie kilku modeli i upewnienie się, w którym spacer przebiega najlepiej. Polecamy pod tym względem sięgnąć po ofertę sklepu Dzidzius.com, w której znajdują się wózki Nuna, dostępne w wersji ze stelażem krzyżakowym jak i teleskopowym.

Rodzaj siedziska i gondoli w wózkach dla dzieci 

Ostatnią sprawą, o której wspomnimy, jest rodzaj zastosowanego siedziska. Gondola powinna być przestronna i wygodna. Powinna gwarantować przyjemne ułożenie ciała zarówno w trakcie przebywania w pozycji leżącej, jak i siedzącej. Rozmiary standardowej gondoli to 80x35x25 cm. Warto sięgać po produkty wyposażone w dodatkowe usztywnienia spodu i wygodne, mięciutkie wykończenie.

Materiał wykorzystany do produkcji gondoli i siedziska powinien być przyjazny dla skóry. Warto też wybierać wózki wykonane z materiałów kolorowych, które będą dodatkowo stymulować wzrok Twojej pociechy, zachęcając ją do odbywania spacerów. Siedzisko powinno być natomiast odpowiednio wyprofilowane oraz posiadać zabezpieczające pasy. Pomocne są także wzmocnienia – na przykład w postaci podpórki pod nóżki. Dobrym pomysłem będzie też zagłówek, zwiększający komfort i bezpieczeństwa maleństwa w trakcie spacerów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ