Wózek dziecięcy z gondolą, czy 2w1? Sprawdzamy dwie popularne opcje

0
1060

Wybór odpowiedniego modelu wózka to jedna z pierwszych decyzji jakie trzeba podjąć przy komponowaniu wyprawki. Modeli wózków dziecięcych jest naprawdę wiele. Wszystko oczywiście przez to, że każda firma zajmująca się ich produkcją wprowadza na rynek co najmniej kilka wariantów.

Wózek z gondolą – najważniejsze cechy

Wózek z gondolą to podstawa dla każdego maluszka. To pierwszy pojazd, którym dziecko zacznie poznawać świat. Właśnie dlatego musi on być bardzo wygodny, a także praktyczny. Wózek z gondolą musi mieć odpowiedni rozmiar. Mowa tutaj przede wszystkim o fizycznym miejscu dla maluszka. Brać więc pod uwagę należy długość i szerokość wewnętrzną gondoli. Kwestia ta jest niezwykle istotna zwłaszcza, gdy dziecko ma przyjść na świat w okresie zimowym. Wówczas potrzebne jest więcej miejsca, które pomieści dziecko w grubym kombinezonie, a także różnego rodzaju ocieplacze. Co więcej materiał, którym jest wyłożony środek powinien być zdejmowany, by w razie potrzeby móc go wyprać. Bardzo przydatne będą również wszelkiego rodzaju osłony. Mowa tutaj tak o rozkładanym nad gondolą daszku jak i dodatkowej foli przeciwdeszczowej oraz moskitierze. Wózek z gondolą powinien również spełniać wszystkie normy bezpieczeństwa, a także funkcjonalności. Musi on być zwrotny i lekki, gdyby nastąpiła konieczność wnoszenia go po schodach.

Wózek dziecięcy 2w1

Wózek dziecięcy 2w1 to bardzo popularne rozwiązanie. Jego sława nie bierze się z niczego. Tego rodzaju wózek jest przede wszystkim funkcjonalny. Wszystko przez to iż jak sama nazwa wskazuje łączy on w sobie gondolę ze spacerówką. Jest to możliwe dzięki temu, że każdy z tych elementów można wypiąć ze stelaża i stosować zamiennie. Dodatkowo sam stelaż jest składany, co znacznie ułatwia jego transport samochodem. Wszystkie te elementy sprawiają, iż wózek dziecięcy 2w1 starcza na dłużej niż sama gondola. Oznacza to zazwyczaj zmniejszenie wydatków, a także brak konieczności ponownego decydowania o zakupie dobrego wózka.

Wózek dziecięcy gondola, 2w1 – który kupić?

Decyzja o wyborze wózka musi być oczywiście subiektywna, ponieważ żadne ścisłe standardy tutaj nie obowiązują. Na rynku dostępnych jest tak wiele modeli, że każdy z pewnością znajdzie dobrą dla siebie opcję. Można to sprawdzić między innymi na https://zakupydladzieci.pl/pl/c/Wozki-same-gondole/308. Tam też można porównać kilka rodzajów pojazdów dla dzieci, by trafić na ten idealny. Sama gondola z całą pewnością będzie dla osób, które lubią zmiany, a także nie są do końca przekonani co do wyglądu spacerówki. Z kolei wózek dziecięcy 2w1 jest dla osób chcących dokonać jednego konkretnego zakupu, który posłuży im na dłuższy czas.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ