Wanienki i inne akcesoria do kąpieli

0
1822
Wanienki i inne akcesoria do kąpieli

Codzienna kąpiel niemowlęcia to przejaw troski rodziców o zdrowie dziecka, jednak nawet tak rutynowe zajęcie może się stać wspólną zabawą, w której będzie uczestniczyć dziecko i rodzic. Wystarczy wybrać odpowiednie akcesoria do kąpieli, aby umilić dziecku kąpiel.

Wanienka czy wiaderko – co wybrać

Najczęściej do kąpieli niemowląt rodzice wybierają wanienki wykonane z wytrzymałego tworzywa sztucznego. Równie popularne są wanienki gumowe i dmuchane, które są łatwe w transporcie. Takie wanienki są dobre w podróży, jednak ze względu na małą stabilność nie są zalecane do codziennych kąpieli. Wanienka nie powinna mieć więcej niż 100 cm. Dla zwiększenia wygody kąpieli wanienkę można umieścić na specjalnym stojaku. W mniejszych łazienkach można się zdecydować na dodatkowy stelaż, umożliwiający montowanie wanienki w wannie dla dorosłych. Przy wyborze wanienki warto zwrócić uwagę na antypoślizgowe, profilowane dno, wyjmowany korek czy termometr do mierzenia temperatury wody. Coraz częściej do kąpieli wybierane są specjalne wiaderka do kąpieli, w których dziecko jest kąpane w pozycji embrionalnej. Wielkość wiaderka należy dopasować do wielkości dziecka, dodatkowo należy zwrócić uwagę na antypoślizgowy spód.

Akcesoria do kąpieli

W wanience może się przydać antypoślizgowa mata. Jest ona wskazana zwłaszcza w przypadku wanienek, które nie mają profilowanego dna. Zamiast maty można sięgnąć po materac do kąpieli. Z kolei leżaczek do kąpieli najczęściej wybierają rodzice, którzy nie mają zbyt dużej wprawy w kąpieli niemowląt. Dzięki specjalnemu profilowaniu dziecko nie ześlizgnie się w czasie kąpieli. Dzieci mające co najmniej 6 miesięcy mogą być kąpane w dużej wannie, w której postawione będzie specjalne krzesełko do kąpieli, mocowane do wanny.

Jednym z ważniejszych akcesoriów kąpielowych jest z pewnością termometr. Po kąpieli przyda się specjalne okrycie z kapturkiem, uszyte z frotte lub polaru. Niektóre dzieci nie przepadają za myciem głowy. W ich przypadku przydatne będzie specjalne rondo do mycia głowy, zasłaniające oczy przed dostawaniem się szamponu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ