Jak wybrać leżaczek dla niemowlęcia

0
49645
Jak wybrać leżaczek dla niemowlęcia

Dostępne w wielu sklepach leżaczki dla niemowląt przede wszystkim są wielofunkcyjne. Nowoczesny leżaczek może być również kołyską czy huśtawką, a nawet łóżeczkiem. Dla młodej mamy będzie to dobry sposób na zapewnienie dziecku bezpiecznej zabawy.

Co warto wiedzieć o leżaczkach dla niemowląt

Leżaczki są niezwykle lekkie i poręczne, nie zajmują zbyt wiele miejsca, dlatego warto je zabierać w podróż. W profesjonalnych leżaczkach zamontowane są trzy- lub pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa. Wbudowane w leżaczki dodatkowe funkcje, jak np. wibrowanie czy melodyjki, wpływają kojąco na małe dzieci i pozwalają im na zajęcie się zabawą. Leżaczki dostępne są zazwyczaj dla dzieci ważących do 9 kg, jednak na rynku można również znaleźć modele, przeznaczone dla dzieci mające do 3 lat (waga do 18 kg). W tym przypadku leżaczki mają regulowane oparcia, mogą być wykorzystywane także jako huśtawka dla dziecka.

Na co zwracać uwagę wybierając leżaczek

Leżaczek musi być dostosowany do wieku dziecka, przy czym jeśli ma on być używany dłużej, wówczas warto wybrać model o większej dopuszczalnej masie użytkowania. Lekka konstrukcja i zdejmowane obicia, które można prać w pralce to dwa parametry, które muszą być sprawdzone przez rodzica. Jeśli leżaczek ma być wykorzystywany również jako krzesełko do karmienia, wówczas powinien mieć zamontowaną blokadę bujania. Z punktu widzenia dziecka ważne jest, aby w leżaczku dało się regulować oparcie. Najbardziej wskazane jest oparcie trzystopniowe. Coraz częściej leżaczki pełnią również funkcję huśtawki i bujaczka, w których zamontowano dodatkowo różne uspokajające dziecko melodyjki. Najnowsze modele z funkcją pozytywki umożliwiają podłączenie dowolnej muzyki. Ważne jednak, aby w leżaczku zamontowane były pokrętła, umożliwiające ustawienie głośności muzyki. Niektóre z funkcji leżaczka mogą być obsługiwane zdalnie, w innych modelach montuje się tradycyjne pałąki z zabawkami, aby w ten sposób umilić dziecku czas spędzony w leżaczku.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ