Ubranka dla niemowlaka

0
1703

Wybór odpowiednich ubranek dla niemowlaka jest bardzo ważny. Liczy się nie tylko moda, fason, kolorystyka, ale też i wygoda i możliwości szybkiego ubrania dziecka.

Jaki rozmiar ubranek dla niemowląt wybrać?

Do końca nie wiadomo, ile malec będzie mierzył centymetrów, jakiej będzie budowy i wagi. Często dziecko bywa takie, jaka była jego w chwili narodzin. Cechy dziedziczne rzeczywiście odgrywają dużą rolę. Pomóc tutaj może badanie USG. Niektóre mamy szykują zawczasu dwie opcje wyprawki dla niemowlaka. Większe ubranka będą dla większego dziecka, a mniejsze dla mniejszego niemowlęcia. Ważne, by rozmiar się zgadzał. To będzie wygodne dla dziecka.

Ubranka dla noworodka – pora roku też jest bardzo ważna

Mamy, które rodzą wiosną, trochę zaoszczędzą, gdyż nie będą potrzebować kombinezonu zimowego dla noworodka. Natomiast wiosną i latem bardziej przydadzą się body z krótkimi rękawkami i lżejsze bluzeczki. Jesienne i zimowe mamy czekają większe zakupy, w tym właśnie kombinezony. Dysponując ograniczonym budżetem, można kupić wiele przydatnych rzeczy w sklepach z używaną odzieżą. Z wyprawką do szpitala nie przesadzajmy. Tutaj wystarczą 3–4 body (z długim lub krótkim rękawkiem, zależnie od pory roku), 3, maksymalnie 4 pajacyki i ewentualnie kombinezon, by maluszkowi było ciepło podczas podróży do domu. Warto pamiętać, że wszystkie ubranka dla noworodka przed spakowaniem do torby do szpitala trzeba wyprać w odpowiednim dla dziecka proszku, dwukrotnie wypłukać i wyprasować.

Na początek nie warto kupować zbyt wielu ubranek, bo dziecko z nich bardzo szybko wyrasta. Wydatkiem, który na pewno się opłaci jest rożek. Jest to rodzaj oryginalnego, zapinanego na rzepy (lub wiązanego) kocyka. Kocyk zapewnia komfort cieplny, wygodę w noszeniu i przyjemnie otula. Wykonany jest zwykle z miękkiej bawełny frotté lub z flaneli. Może być dodatkowo ocieplony puszystą włókniną. Warto też kupić miękki, ocieplony, zapinany na suwaki śpiworek, w którym dziecko nie odkrywa się, ale przede wszystkim ma zachowaną swobodę ruchów.
Kup ubranka dla niemowląt askot.pl/kategoria-produktu/ubranka-dla-niemowlat

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ