Odwiedź Gród Kraka z najmłodszymi: wybierz komfortowe połączenie Warszawa – Kraków!

0
1664
Odwiedź Gród Kraka z najmłodszymi: wybierz komfortowe połączenie Warszawa – Kraków!

Malownicze miasto położone w południowej części Polski nad Wisłą kusi bogactwem niezliczonych możliwości. W Krakowie znajdą coś dla siebie zarówno miłośnicy sztuki, wydarzeń kulturalnych, jak i zwiedzania – nic więc dziwnego, że dynamicznie rozwijająca się metropolia przyciąga turystów z całego świata. Co ważne, w mieście nad Wisłą nie brakuje także atrakcji dla najmłodszych – to znakomite miejsce na rodzinny wypad, podczas którego nikt nie będzie się nudził.

Zadbaj o najmłodszych

Przed wyruszeniem do Krakowa koniecznie zaopatrzmy się w przewodnik i przygotujmy spis miejsc, które chcielibyśmy odwiedzić. Zanim jednak zaplanujemy intensywne zwiedzanie starówki i Kazimierza, dopisując do listy kolejne atrakcje, zastanówmy się, co należy uwzględnić w naszym planie dnia, aby najmłodsi także byli z niego zadowoleni. Nie zapominajmy, że to, co będzie atrakcyjne dla nas, niekoniecznie zainteresuje także dzieci. Warto zwrócić uwagę na to, w których miejscach możemy liczyć na niespodzianki skierowane do najmłodszych i koniecznie odwiedźmy je podczas naszej wizyty w mieście!

Co warto odwiedzić?

Kraków to nie tylko Sukiennice i komnaty na Wawelu. Koniecznie odwiedźmy miejsca, które na pewno urozmaicą najmłodszym wypad nad Wisłę.

  • Smocza Jama – obowiązkowy punkt na mapie Krakowa. Spacer wąskimi schodami do groty smoka i stojąca tuż obok figura smoka ziejącego ogniem z pewnością zainteresują wszystkich miłośników przygód!
  • Ogród doświadczeń im. Stanisława Lema – znakomite miejsce zarówno dla młodszych, jak i starszych. Park edukacyjny, znajdujący się na świeżym powietrzu, działa od kwietnia do października i proponuje szereg zabaw rozwijających dla dzieci. W ogrodzie doświadczeń dzieci poznają działanie zjawisk przyrodniczych i przejdą się magicznym labiryntem.
  • Muzeum Inżynierii Miejskiej – coś dla małych fanów motoryzacji i historii. W muzeum można obejrzeć jedyną w swoim rodzaju zajezdnię tramwajową z 1882 roku oraz zabytkowe pojazdy z dawnych lat. Do tego stanowiska interaktywne i wiele miejsc dedykowanych właśnie najmłodszym.
  • Krakowskie ZOO – prawdziwy raj dla dzieci i znakomite miejsce na całodniową wycieczkę. Ogród posiada ponad 270 gatunków zwierząt, w tym gatunki ginące i zagrożone wyginięciem. W Mini-ZOO, stworzonym z myślą o najmłodszych odwiedzających, będziemy mieć także możliwość nawiązania bezpośredniego kontaktu z udomowionymi gatunkami.
  • Park Wodny – jeden z największych aquaparków w Polsce – prawdziwy raj dla wszystkich maluchów, które lubią spędzać czas w wodzie. Wielość i różnorodność zjeżdżalni oraz wodnych atrakcji zagwarantuje nam świetną zabawę. Wyspa Piratów, Tęczowa Ścieżka, Rwąca Rzeka – to tylko nieliczne z miejsc, w których świetnie spędzimy czas całą rodziną.

Zarezerwuj bilety i ruszaj w podróż z PKP Intercity!

Choć każdy z nas ma swój ulubiony sposób podróżowania, to w żadnym razie nie można zaprzeczyć, że to właśnie podróżowanie pociągiem daje nam wyjątkowe poczucie komfortu – szczególnie, jeśli podróżujemy z najmłodszymi! Przestronne składy pociągowe i wygodne miejsca pozwalają całej rodzinie przyjemnie i spokojnie spędzić całą podróż na trasie Warszawa – Kraków. Duża ilość połączeń kolejowych do Krakowa, dostępnych w każdy dzień tygodnia, umożliwia zaplanowanie wypadu do Grodu Kraka w najbardziej korzystnym dla nas terminie. PKP Intercity udostępniło wiele relacji w różnych godzinach, dzięki czemu możemy wybrać najbardziej korzystną porę dnia na podróż – co jest szczególnie ważne w przypadku, gdy mamy małe dzieci.

W jaki sposób zarezerwować bilet na podróż Warszawa – Kraków? Wystarczy odwiedzić stronę PKP Intercity, wybrać interesujące nas połączenie, a następnie wskazać dzień, w którym chcemy odbyć podróż. Po wybraniu odpowiedniego połączenia o dogodnej godzinie, płacimy za bilety drogą elektroniczną. Następnie czeka nas już tylko pakowanie bagaży i ruszanie pociągiem do Krakowa relacją Warszawa – Kraków!

Jesteś zainteresowany zakupem biletu na relację Warszawa – Kraków? Sprawdź rozkłady połączeń kolejowych do Krakowa na www.intercity.pl!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ