Najlepsze prezenty na Dzień Dziecka za nie więcej niż 100 zł

0
1399

Dzień Dziecka, choć może mieć przypisane w kalendarzu różne daty, świętuje się na całym świecie. Już ponad 70 lat temu zadbała o to Organizacja Narodów Zjednoczonych. To okazja, by przypomnieć sobie, jak w szczęśliwym przeżywaniu dzieciństwa ważne są miłość i uwaga.

Choć zabawki i prezenty nie zastąpią uwagi i czasu najbliższych, to jednak nie ma nic złego w wykorzystaniu okazji i ofiarowaniu swoim pociechom czegoś, co od dawna im się marzyło. Aby wywołać uśmiech na twarzy dziecka, czasem wystarczy drobiazg. Podpowiadamy, co może być takim drobiazgiem.

Akcesoria do pokoju

Pokój, w którym dziecko lubi przebywać i czuje się dobrze, to jego bezpieczna przystań. Każda rzecz czy ozdoba to dla malucha nie tylko element wystroju, ale też pretekst do rozwijającej wyobraźnię zabawy. Tym bardziej, jeśli odpowiada jego pasjom i zainteresowaniom i jeśli maluch sam może go w pewien sposób współtworzyć. Mała miłośniczka zwierząt z pewnością ucieszy się z konika na biegunach, a Indianin mógłby przecież całymi godzinami nie wychodzić z tipi.

Dlatego proponujemy urozmaicić wystrój pokoju przedmiotami, które sprawią, że będzie jeszcze milszym miejscem do zabawy. Sprawdzi się na przykład domowa huśtawka (które dziecko nie lubi beztroskiego bujania?), dekoracyjne świecące kule, które można samodzielnie montować, girlandy rodem ze średniowiecznego zamku i inne drobiazgi, które ocieplą i ożywią wnętrze dziecięcego kącika.

Akcesoria do pokoju

Przytulanki

Wszystkie maluchy lubią miękkie, miłe w dotyku pluszaki. Misie mogą być najlepszymi przyjaciółmi, obrońcami w razie dziecięcych smutków i bohaterami niezliczonych scenariuszy zabaw. Przytulanka może też pełnić rolę poduszki – i na odwrót: poduszka w kształcie zwierzątka lub opatrzona zabawnym napisem stanie się czymś więcej niż tylko pościelą.

Dla najmłodszych warto pomyśleć o przytulankach sensorycznych – szeleszczących lub wydających inne ciekawe dźwięki i składających się z materiałów o różnych fakturach, by pobudzać i rozwijać zmysły niemowlęcia.

Przytulanki

Zestawy kreatywne

Jeśli Twoja pociecha lubi tworzyć coś z niczego i każdy przedmiot w jej rękach staje się nową niesamowitą zabawką, warto wspierać i rozwijać ten dar. Jak? Dzięki zestawom kreatywnym. Dla Opowiadaczy idealne są pacynki do robienia teatrzyków, dla urodzonych Konstruktorów klocki waflowe do tworzenia skomplikowanych budowli, a dla Artystek materiały plastyczne (na przykład fosforyzujące flamastry albo stempelki) czy zestawy do tworzenia biżuterii.

Zestawy kreatywne

Gry

Gry to świetna propozycja na Dzień Dziecka i dla małych, i dla dużych. Przy ciekawej planszówce może świetnie bawić się cała rodzina! Nic tak jak wspólna zabawa nie zacieśnia więzi, a jednocześnie nie ćwiczy ważnych umiejętności – logicznego myślenia, zdrowego współzawodnictwa, współdziałania w grupie.

Na uwagę zasługują też gry zręcznościowe, na przykład te oparte o mechanikę popularnych dawniej bierek. To zabawy, które nie nudzą się nigdy, bez względu na wiek, a przy tym są świetnym treningiem uważności, koncentracji i ważnej dla dzieci małej motoryki.

Gry

Książki

Książka to prezent, który rozwija wyobraźnię i inteligencję dziecka, a także pozwala mu szerzej spojrzeć na świat. Starsze dzieci, którym od kołyski czytano, chętnie same sięgają po lekturę, mają mniejsze problemy z nauką i umiejętnością skupienia i często są bardziej od rówieśników zaciekawione światem. Tym młodszym warto kupować książeczki z przyciągającymi uwagę ilustracjami. Gdy rodzic czyta na głos, maluszek może oglądać obrazki. Interesującą propozycją są książeczki edukacyjne – zawierające odpowiedzi na nurtujące dzieci pytania, naszpikowane szczegółami, dzięki czemu ćwiczą spostrzegawczość, czy też pozwalające na interakcję dziecko – książka.

Plecak

Dla malucha plecak to nie tylko bagaż. Dlatego nie może być zwyczajny. Przedszkolakom najbardziej podobają się plecaczki w kształcie zwierzątek. Praktycznym rozwiązaniem może być też lekki plecak-worek z niecodziennym nadrukiem. Z pewnością zmieszczą się do niego kapcie i ulubiona zabawka, a dzięki atrakcyjnemu, barwnemu wzorowi Twoja pociecha będzie nosiła go z dumą – i z pewnością nie pomyli z plecakiem innego dziecka!

Plecak

Ekipa sklep-tolek.pl wie, o czym marzą najmłodsi! Zajrzyj do nas i wybierz idealny prezent na Dzień Dziecka. Przytulanki, książki i zabawki w przystępnych cenach czekają na Ciebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ