Na co patrzeć przy zakupie pajacyków dziecięcych?

0
1962

Doskonałe zarówno na dzień, jak i na noc – pajacyki dziecięce, ponieważ to właśnie o nich mowa, doskonale sprawdzają się na co dzień. W sklepach znajdziemy mnóstwo różnych modeli pajacyków. Na co powinniśmy patrzeć przy zakupie?

Skompletowanie odpowiedniej wyprawki dziecięcej może być sporym wyzwaniem dla rodziców, którzy spodziewają się potomka po raz pierwszy. W wyprawce powinny znaleźć się przede wszystkim dziecięce ubranka, a wśród nich pajacyki niemowlęce. W sprzedaży możemy pajacyki w wielu wariantach. Sprawdź razem z nami, na co patrzeć podczas ich zakupu.

 1. Odpowiedni materiał

Przy zakupie ubranek dziecięcych należy zwrócić szczególną uwagę na materiał, z którego są one wykonane. Najlepszym rozwiązaniem będzie bawełna – rekomendowana również przez lekarzy pediatrów. Bawełna to naturalne włókno, które jest przyjazne dla skóry oraz przyjemne w dotyku. Bawełniane ubranka możemy również bez problemu prać w wysokich temperaturach, aby były bezpieczne i higieniczne.

Unikajmy za to pajacyków wykonanych z poliestru. Taki materiał przede wszystkim nie oddycha tak dobrze jak bawełna i może powodować odparzenia oraz reakcje alergiczne. Zamiast niego najlepiej wybrać naturalne włókna.

2. Odpowiednie zapięcie

Pajacyki są kombinezonem, dlatego mogą być trudne w zakładaniu wtedy, gdy nie będą posiadały odpowiedniego zapięcia. W związku z tym najlepiej wybrać pajacyki niemowlęce z zapięciem z przodu – najlepiej sprawdzi się zapięcie na napy, które są też najwygodniejsze.

Możemy również zakupić pajacyki, które zapinane są na nogawkach – takie zapięcie pozwala na łatwe wymienianie pieluszek.

3. Właściwy rozmiar

Nie zapominajmy o tym, że pajacyki niemowlęce powinny mieć właściwy rozmiar. Nie powinny być za małe, ponieważ będą wtedy mało komfortowe. Nie powinny być też zbyt duże, ponieważ ich nogawki i rękawki będą za długie.

Jednak w przypadku maluchów, które jeszcze nie raczkują, nieco większe pajacyki również się sprawdzą. Możemy zatem zakupić je nieco na wyrost, dlatego możemy zaoszczędzić na kompletowaniu wyprawki niemowlęcej.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ