Jakie działania są niezbędne przy nerwicy?

0
1404

Nieustanne napięcie nerwowe i długotrwały stres mogą doprowadzić do naprawdę poważnych schorzeń psychicznych. Jednym z nich jest nerwica, która dopada osoby w bardzo różnym wieku.

Nerwica objawia się silnym stanem lękowym, a jednocześnie występują niepokojące dolegliwości fizyczne. Przede wszystkim będą to kłopoty z zaśnięciem i częste budzenie się w nocy, mdłości i biegunki, suchość w ustach, nerwowe tiki, a nawet problemy z oddychaniem. Przy długotrwałym działaniu czynników stresogennych zaburzenia mają charakter przewlekły oraz narastający. W takiej sytuacji dochodzi czasami do ataków lękowych trwających nieustannie przez kilka godzin, o czym można przeczytać na pharmacon.waw.pl.

Co robić przy nerwicy?

Leczenie nerwicy nie należy do łatwych i szybkich, szczególnie w dość zaawansowanych stanach, jednak staje się koniecznością, aby normalnie funkcjonować. Osoba chora powinna jednocześnie zadbać o zdrowy styl życia. Objawy nerwicy mogą się nasilać przy stosowaniu używek powodujących wzmożone wydzielanie hormonu stresu oraz zaburzających stężenie glukozy we krwi. Dlatego należy unikać palenia papierosów, picia dużych ilości kawy i jedzenia słodyczy. Najlepiej w ogóle zrezygnować z alkoholu, a zwłaszcza z napojów energetycznych.

W lżejszych stanach pomocne okazuje się picie naparów ziołowych z melisy i rumianku, a także wdychanie olejków eterycznych. W cięższych przypadkach leczenie nerwicy musi być bardziej radykalne. Niekiedy jest potrzeba stosowania leków uspokajanych i obniżających napięcie, a najlepsze efekty daje psychoterapia.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ