Jaki pokarm dla rybek powinieneś kupić?

0
533
Jaki pokarm dla rybek powinieneś kupić

Aby zapewnić rybkom odpowiednie warunki rozwoju, powinieneś zadbać o ich regularne karmienie. Oczywiście na rynku dostępnych jest wiele rodzajów pokarmów, co przekłada się na zakłopotanie niektórych początkujących hodowców. Jeśli i ty nie jesteś pewien, po jaki pokarm najlepiej będzie sięgnąć, możesz skorzystać z naszego małego poradnika.

Każda rybka ma swoje potrzeby

Wybierając pokarm odpowiedni dla twoich pupili, powinieneś pamiętać przede wszystkim o tym, że każda rybka ma swoje konkretne potrzeby. Zależą one od wielu czynników, takich jak jej naturalny pokarm w dzikim środowisku (który można podzielić na roślinny lub zwierzęcy), wysokość, na której zazwyczaj pływa, aktywność lub inne indywidualne czynniki.

Dlatego też wybierając jedzenie dla rybek, warto udać się do specjalistycznego sklepu, który posiada specjalnie dedykowane preparaty dla wielu różnych gatunków. Taką ofertą może poszczycić się między innymi sklep akwarystyczny w Bydgoszczy Aquael, więc nie wahaj się do niego zajrzeć, aby zaproponować swoim pupilom to, co dla nich najlepsze.

Pokarm dla bojowników

Bojowniki to jedne z najbardziej popularnych rybek akwariowych. Decydując się na ich hodowlę, należy jednak pamiętać, że są to rybki drapieżne, które w naturalnym środowisku wybierają dla siebie między innymi drobne larwy, rureczniki, małe bezkręgowce czy nawet narybek innych gatunków. Ich dieta jest zatem urozmaicona i bogata w białka zwierzęce. Z tego powodu takie same walory powinno oferować gotowe pożywienie dla bojowników.

Przede wszystkim musi być ono urozmaicone i odpowiednio zbilansowane, z przewagą produktów pochodzenia zwierzęcego. Ważne są także minerały i witaminy, które wspomagają aktywność i zdrowie tych niezwykłych rybek. W karmie dla nich powinien znaleźć się między innymi kryl, który wręcz zachęca je do jedzenia, a także beta-karoten, który pozytywnie wpłynie na ich intensywne wybarwienie.

Pokarm dla gupików

Gupiki są kolejnym popularnym gatunkiem rybek akwariowych. Uznawane są za jedne z najłatwiejszych w hodowli, ponieważ nie mają wysokich wymagań pod względem środowiska czy pokarmu. Z tego też względu wielu właścicieli gupików uważa, że zjedzą po prostu wszystko.

W rzeczywistości dieta gupików powinna być jednak urozmaicona. Rybki te chętnie zjadają glony, które często stanowią nawet podstawę ich diety. Do tego podaje się im rozwielitkę (dafnię), zazwyczaj w formie suszonej. Od czasu do czasu ich dieta powinna być uzupełniana o inne składniki pochodzenia zwierzęcego, w tym rureczniki czy larwy ochotki.

Oczywiście, dla gupików można przeznaczyć również gotowe karmy, które powinny być dostosowane do ich możliwości pod względem wielkości. Świetnie sprawdzają się płatki, granulki i tabletki. Gupiki chętnie zjadają karmy uniwersalne, co przekłada się na łatwość ich hodowli. Można jednak wybrać karmy dedykowane specjalnie dla nich, co pomoże w ich pięknym wybarwieniu i podniesie ich aktywność.

Pokarm dla rybek morskich

Ryby morskie to wyzwanie dla każdego hodowcy, dlatego zawsze muszą dostawać pokarm specjalnie przygotowany dla tych wyjątkowych gatunków. W naturze ich dieta składa się przede wszystkim z drobnych żyjątek morskich, więc również w akwarium należy podawać im produkty o takim pochodzeniu. Warto przy tym zachęcać rybki do jedzenia, od czasu do czasu (a szczególnie na początku hodowli) urozmaicając ich dietę żywym pokarmem.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ