Jaki jest idealny proszek do prania dla dzieci?

0
1237
Jaki jest idealny proszek do prania dla dzieci?

Skóra nowonarodzonych dzieci jest bardzo delikatna, wrażliwa i podatna na podrażnienia. Niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego preparatu do czyszczenia ubranek dziecięcych.

Czym kierować się przy wyborze?

Przy wyborze idealnego proszku do prania dla dzieci bardzo ważne jest to, aby nie miał silnego, ostrego zapachu, który może nie spodobać się naszemu dziecku albo co gorsze wywołać reakcje alergiczną czy też wysypkę. Należy wybierać delikatne produkty o jak najbardziej przyjaznym składzie chemicznym, pamiętając o tym, że niemowlęta mają o wiele bardziej wrażliwą skórę od dorosłych.

Jak długo powinniśmy używać specjalistycznych środków do prania?

Proszki do prania dla dzieci powinny być używane do około 1 roku życia naszej pociechy. Po tym czasie można zrobić próbę uczuleniową i wyprać dziecięce ubranko wraz z naszymi. Gdy to nie wywoła  żadnej reakcji alergicznej u dziecka, wtedy możemy śmiało zrezygnować ze specjalnych produktów.

Co zrobić, jeśli maluszek jest alergikiem?

Wtedy należy stosować proszek do prania dla dzieci tak długo, aż będzie to konieczne, nawet przez kilka pierwszych lat życia. Skóra alergików jest jeszcze bardziej wrażliwa niż innych maluszków, dlatego preparaty do prania powinny być hipoalergiczne i bezzapachowe, aby dodatkowo nie podrażniać.

Czego unikać w środkach piorących?

Żeby ochronić skórę naszego dziecka, powinniśmy unikać wszelkich alergenów, ostrych zapachów i substancji chemicznych. Ważne jest to, aby produkt był zatwierdzony przez Instytut Matki i Dziecka. Unikajmy też enzymów, czyli substancji, które ciężko się wypłukują, powodując podrażnienia. Szkodliwe są też wybielacze optyczne, które nie robią nic poza złudzeniem wyczyszczenia.

Jak prać dziecięce ubranka?

Świeżo kupione ubranka dla naszego dziecka trzeba wyprać przed ich założeniem w wysokiej temperaturze, oczywiście zwracając też uwagę na skład tkaniny i zalecenia jej producenta (ponieważ nie wszystkie materiały można prać w tak dużych temperaturach). Koniecznie prać oddzielnie z naszymi ubraniami, żeby zachować higienę. Im dziecko jest starsze, tym temperaturę prania można zmniejszać do około 60 stopni Celsjusza, gdyż taka temperatura likwiduje bakterie i roztocza. Gdy ubranka wykonane są z delikatnych materiałów powinno się prać je w temperaturze maksymalnie 40 stopni. Ilość środku stosowanych do prania też nie powinna być zbyt duża, ponieważ ciężej będzie wypłukać ją z tkanin, co może powodować podrażnienia skóry.

Inne ważne wskazówki

♦ W pierwszych miesiącach życia maluszka ważne jest też prasowanie ubranek, nawet przy 200 stopniach Celsjusza dla pewności, że pozbyliśmy się już dużej ilości bakterii.

♦ Po wypraniu ubranek warto je jeszcze raz opłukać, żeby między cząsteczkami tkaniny nie pozostawał proszek.

♦ Jeżeli myślisz nad zakupem nowej pralki, wybierz taką, która posiada program prania ubranek dla dzieci, ponieważ wtedy czas prania jest dłuższy i ma opcje dodatkowego płukania, co pozwala na dokładniejsze oczyszczenie tkanin z preparatów piorących.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ