Jaką pościel wybrać dla dziecka?

0
1029
pościel dla dzieci

Powitanie na świecie swojej pociechy to jeden z najwspanialszych momentów w życiu człowieka, ale też nie lada wyzwanie. Przyszli rodzice potrafią tygodniami szukać jak najlepszych rozwiązań, aby ich dziecko mogło spędzić swoje pierwsze na świecie chwile w sposób optymalny i pozwalający na jak najbardziej efektywny rozwój. Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to jaką pościel wybrać dla dziecka.

Pościel dziecięca to w rzeczy samej bardzo ważny element wyposażenia dla noworodka. W końcu maluch spędza większość swojego czasu w łóżeczku, a sen jest szczególnie ważny w tym okresie; nie chcielibyśmy więc sprawić, by czuł się niekomfortowo przez dobór niewłaściwego typu pościeli.

Przede wszystkim powinniśmy sprawdzić grubość. Pościel dla dzieci ma być równocześnie wystarczająco ciepła, aby nasza pociecha nie zmarzła, jednak tak samo ważne jest, żeby noworodek nie pocił się pod pierzyną. Zbyt ciężka i gruba pościel sprawi tylko, że dziecko będzie się często budziło w nocy i nie wysypiało, co z pewnością wpłynie też na sen i samopoczucie rodziców.

Z jakich materiałów powinna być wykonana idealna pościel?

Nie dziwi, że najlepsze są tkaniny naturalne. Przede wszystkim dają lepszą przepuszczalność powietrza, co sprawi, że maluch nie będzie czuł się niekomfortowo, gdy leży pod kołdrą. Po drugie sztuczny materiał może podrażnić skórę dziecka, nie jest też tak przyjemny w dotyku, a bobas jest przecież osóbką niesamowicie czułą.

Wielu rodziców staje przed dylematem, czy lepiej postawić na styl, czy też wybrać może mniej atrakcyjną wizualnie, ale za to lepszą jakościowo pościel. Wszystkim wahającym się polecam drugą opcję. Noworodek nie zauważy przecież różnicy w kolorze i wzornictwie, za to dobra poszewka znacząco wpłynie na jego samopoczucie. Lepiej nie podążać ślepo za trendami, a skoncentrować się na tym, że chodzi przede wszystkim o zaspokojenie potrzeb dziecka.

Wśród najbardziej niebezpiecznych dla dziecka elementów dekoracyjnych można wyróżnić jakiekolwiek rodzaje koronek, wystające części, brokatowe, czy też cekinowe powierzchnie. Nie zapewniają one niczego poza byciem elementem wizualnym, a nasz maluch może zrobić sobie krzywdę, ocierając się o ostrzejsze fragmenty. Z tego powodu stanowczo odradzam jakikolwiek z tych rodzajów pościeli.

Mam nadzieję, że artykuł ten pomógł ci w wyborze idealnej pościeli dla twojego dziecka. Choć sprawa mogłaby wydawać się błaha, tak naprawdę to bardzo istotny element początków życia każdego z nas i na pewno każdy rodzic chciałby podjąć rozsądną decyzję w tej sprawie.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ