Jak prawidłowo podawać dziecku witaminy?

0
1679
Jak prawidłowo podawać dziecku witaminy?

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko prawidłowo się rozwijało. Aby jednak tak mogło być, jego dieta musi zostać wsparta odpowiednią dawką witamin. Gdzie je znaleźć? Oczywiście w warzywach i owocach, ale także w preparatach tworzonych z myślą o najmłodszych.

Dzieci niechętnie sięgają po to, co zdrowe. Wolą zjeść chipsy, czekoladę czy zestaw w fast foodzie. Niestety, ale takie przysmaki nie zawierają żadnych wartości odżywczych oprócz tłuszczów i cukrów. Dziecko, które będzie objadało się takimi przekąskami będzie miało problem z odpornością, ale również będzie musiało borykać się z nadwagą. Ważne jest, aby do takiej sytuacji nie dopuścić. Już od najmłodszych lat warto uczyć dziecko dobrych nawyków żywieniowych.

Warzywa i owoce w diecie

Bez dwóch zdań w diecie dziecka nie powinno brakować warzyw i owoców. Są to produkty, które dostarczają bardzo dużą dawkę witamin oraz minerałów. Dlatego też, dbaj o to, aby każdego dnia Twoje dziecko przyjmowało odpowiednią porcje warzyw i owoców. Warto tworzyć pyszne desery owocowe. Na przykład można podać dziecku po obiedzie pyszną sałatkę owocową z dodatkiem miodu. Taka mieszanka owocowa będzie prawdziwą bombą witaminową. Warzywa można natomiast przemycać w  kanapkach serwowanych na śniadanie, sałatkach podawanych do obiadu czy w zupach. Dziecko czasem nawet nie będzie świadome, tego że spożywa tak znienawidzone warzywa. Pamiętaj, że wszystko to robisz dla jego zdrowia.

Coś co lubią dzieci

Jeżeli Twoje dziecko jest wyjątkowo oporne na owoce i warzywa i w żaden sposób nie możesz go przekonać do ich jedzenia, zastosuj żelki Visolvit. Możesz się z tym produktem zapoznać na stronie visolvit.pl. Podając dziecku żelki, które tak w końcu lubi, jednocześnie zadbasz o dostarczanie odpowiedniej dawki witamin do jego organizmu. Żelki zawierają 11 witamin, selen i rutynę. Mogą być stosowane przez dzieci od 3 roku życia. Dostępne są w różnych kolorach: pomarańczowym, żółtym, zielonym i czerwonym. Maluch będzie miał więc sporą różnorodność, jeżeli chodzi o przyjmowanie witamin. Będzie dzięki temu mógł rozwijać się bardzo dobrze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ