Co na prezent dla 7-latki – pomysły na niebanalny prezent dla 7-letniej dziewczynki

0
5273

Zakup prezentu dla dziecka zawsze jest wyzwaniem. Zwłaszcza, gdy jest to kilkulatek. Ma już swoje preferencje, a także bogatą kolekcję zabawek w pokoju. Co kupić 7-latce, by sprostać jej oczekiwaniom? Jaki prezent będzie najlepszy? Co oprócz zabawek można dać w prezencie siedmiolatce?

Jakie zabawki dla 7-latki?

Zacznijmy od zabawek. Które z nich będą odpowiednie dla siedmiolatki? Co wywoła uśmiech na buzi dziecka i nie pójdzie od razu w kąt? Z propozycji ze strony https://www.urwis.pl/wiek/zabawki-dla-7-i-8-latka na prezent dla 7-latki idealnie nadają się zabawki takie jak LEGO Friends, zestawy kreatywne i gry planszowe.

Wśród sugestii znajduje się przede wszystkim to, co nie tylko bawi, ale i uczy. Siedmiolatka jako uczeń potrzebuje zabawek, które pozwolą na rozrywkę i naukę równocześnie. To muszą być rzeczy, które rozwiną jej wiedzę, umiejętności i pobudzą do odkrywania świata.

Właśnie dlatego szukając pomysłu na prezent dla 7-letniej dziewczynki nie można skupiać się tylko na lalkach czy pluszakach. Warto sięgnąć po to, co przyłoży się do jej rozwoju. To muszą być też zabawki, które nie pozwolą na nudę. Właśnie dlatego idealne są klocki, gry i zestawy kreatywne. Jakie? O tym poniżej.

Klocki dla siedmioletniej dziewczynki

Czy klocki nadają się tylko dla chłopców, czy mogą się nimi bawić i dziewczynki? Okazuje się, że ich producenci pomyśleli i o tym, by stworzyć zestawy, które docenią kilkulatki. Mowa przede wszystkim o LEGO Friends. To zestawy stworzone z myślą o dziewczynkach. Kupić można górski domek, samochód kempingowy, wyciąg narciarski i inne tematyczne komplety, które samodzielnie trzeba poskładać z klocków. Wszystkie z nich wchodzą w serię, której bohaterkami jest 5 przyjaciółek.

Zestawy kreatywne dla 7-latek

Oczywiście szukając prezentu dla 7-letniej dziewczynki nie można pominąć zestawów kreatywnych, których ogromny wybór oferują sklepy internetowe i stacjonarne. Najlepiej dopasować je do zainteresowań dziecka lub postawić na to, czym chce się zaciekawić pociechę.

Kupić można warsztat mydełek, dzięki któremu dziewczynka może stworzyć samodzielnie pachnące mydło. Do wyboru jest też nauka o świecach itp. Na uwagę zasługuje kurs szydełkowania. Zestawy koralików i innych elementów biżuteryjnych to okazja to zaprojektowania biżuterii. Dla dziewczynek stworzono też zestaw do robienia aplikacji na tkaninach i zdobienia innych przedmiotów.

Jakie gry planszowe dla 7-letniej dziewczynki?

O tym, że gry planszowe są dobrym pomysłem na prezent dla siedmiolatki nie trzeba nikogo przekonywać. Dzięki nim nie tylko się nie nudzi, ale i ma gotowy pomysł na spędzanie czasu z rówieśnikami, rodzeństwem, bliskimi. Jakie gry sprawdzą się najbardziej? Warto pomyśleć o klasykach: „5 sekund”, „Monopoly”, „Ego”, „Dixit”, „Cluedo”. Świetnym pomysłem jest też kupienie gry typowo dziewczęcej. Podpowiedzieć można „Niezłe ziółka” i „Domek”.

Jeśli nic z powyższych nie jest odpowiednie, warto rozważyć zakup gier karcianych lub puzzli. Do wyboru jest wiele tematycznych układanek. Wśród nich na szczególną uwagę zasługują te, które nawiązują do bajek i filmów animowanych.

[Głosów:23    Średnia:2.5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ