Akcesoria, które powinny się pojawić w pokoju ucznia

0
1895
Akcesoria, które powinny się pojawić w pokoju ucznia

Pokój dziecka to zwykle miejsce, łączące w sobie co najmniej kilka funkcjonalności. W przypadku ucznia jego pokój staje się sypialnią, miejscem do zabawy oraz do nauki. Od mebli i dodatków zależy, czy dziecko pokocha naukę w szkole, czy też skutecznie się do niej zniechęci.

Pokój ucznia – zestaw obowiązkowy

W dobrze zaplanowanym pokoju dla ucznia musi się pojawić wygodne łóżko do spania, kącik do nauki, najlepiej z biurkiem i wygodnym krzesłem, oraz półki czy regały na książki i dodatkowe skarby. W pokoju jedynaka można postawić klasyczne łóżko, rozkładaną sofę lub też niezbyt szeroką wersalkę. Jeśli pokój dzieli rodzeństwo, wówczas naturalnym rozwiązaniem jest montaż łóżka piętrowego. Do nauki zwykle wykorzystuje się biurko, jednak jeśli dziecko ma swój własny komputer stacjonarny, do którego podłączona jest również drukarka, wówczas wymienione sprzęty również muszą się na nim znaleźć, co przekłada się na zakup biurka o większej powierzchni. W małych pokojach sprawdzą się biurka narożne, z kolei w pokojach, w których pojawi się komplet mebli, warto wybierać komplety, w których uwzględniono już biurko. Uzupełnieniem do biurka może być kręcony fotel, w którym dziecko będzie spędzać nawet kilka godzin dziennie. Równie istotny jest wybór regału lub półek. Do mniejszego pokoju można wybrać zestaw, w którym biurko zostało umieszczone pod łóżkiem piętrowym. Jeśli meble mają stanąć wzdłuż konkretnej ściany, wówczas lepszym rozwiązaniem jest zainwestowanie w gotowy regał.

Oprócz mebli – dodatki

Najważniejszym dodatkiem w pokoju ucznia jest z pewnością oświetlenie. Należy pamiętać o wyborze odpowiedniego żyrandola oraz lampki na biurko. Jeśli dziecko lubi czytać, wówczas można mu dodatkowo zamontować lampkę stojącą, która będzie stać przy jego łóżku. W pokoju ucznia powinien się pojawić miękki dywan lub wykładzina dywanowa. Jeśli zamiast tradycyjnej meblościanki w pokoju staną pojedyncze komody, wówczas do przechowywania zabawek i różnych drobiazgów warto wybrać specjalne kosze.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ