Akcesoria do karmienia nieco starszych dzieci

0
1799
Akcesoria do karmienia nieco starszych dzieci

Dzieci karmione butelką mniej więcej w piątym miesiącu życia próbują nowych dla siebie smaków. Wówczas dziecko jest już na tyle duże, że może spróbować dań opartych na warzywach czy owocach. Niektóre z tych dań wymagają jednak sięgnięcia po sztućce i specjalne talerzyki. Warto sprawdzić, które akcesoria do karmienia mogą się przydać kilkumiesięcznemu dziecku.

Sztućce i zastawa

Pierwsze próby wprowadzenia nowego pokarmu do diety dziecka nie zawsze kończą się dobrze. Zdarza się, że dziecko wypluwa pokarm o nowym smaku. Jednak już od pierwszego karmienia warto sięgać po niewielkie łyżeczki, które ułatwiają karmienie. Dla rodziców lepsze będą łyżeczki z długim trzonkiem, natomiast jeśli dziecko będzie już samo sięgać po pokarm, wówczas warto zainwestować w łyżeczkę o krótszym trzonku, zakończonym specjalnymi antypoślizgowymi wypustkami. Pierwsze łyżeczki do karmienia powinny być wykonane z metalu lub dosyć twardego tworzywa sztucznego. Sama zastawa powinna mieć specjalne atesty, dopuszczające produkt do kontaktu z żywnością. Talerzyki do karmienia powinny być wyposażone w specjalne wypustki, przytwierdzające talerz do stołu. Przy dłuższym karmieniu sprawdzają się talerzyki z podwójnym dnem, które dzięki umieszczeniu ciepłej wody w części dolnej utrzymują stałą temperaturę posiłku.

Krzesełko do karmienia

Najwygodniej karmi się dziecko, które siedzi w specjalnym krzesełku. Takie krzesełko może być meblem wolno stojącym, składanym, ale również montowanym do stołu czy do krzesła rodziców. Krzesełka wykonuje się zazwyczaj z drewna lub metalu czy plastiku, ale ważne, aby miały one zdejmowaną tapicerkę, którą można prać. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na regulację wysokości krzesła, regulację oparcia oraz dodatkowe pasy bezpieczeństwa dla dziecka.

Przygotowywanie posiłków

Niektórzy rodzice poszerzają dietę dziecka wybierając gotowe dania ze słoiczków, inni zaś uważają, że lepsze są dania przygotowywane samodzielnie. Ich przygotowywanie zdecydowanie ułatwiają parowary i blendery oraz wszelkie inne urządzenia wielofunkcyjne.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ