Deskorolka dla dziecka

0
1485
deskorolki

Dzieci uwielbiają spędzać wolny czas na świeżym powietrzu, dając tym samym dorosłym, wspaniały pretekst by wraz z nimi spędzać aktywnie czas w plenerze.
Wybór deskorolki dla dziecka to spore wyzwanie dla rodziców, którzy chcą zatroszczyć się o aktywność fizyczną swojego dziecka. Deskorolka dla dziecka powinna być wykonana z wysokiej jakości materiałów, chociażby dlatego żeby dziecko nie zraziło się i kontynuowało swoją przygodę przez wiele kolejnych lat. Musi być lekka, wytrzymała i bezpieczna.

Powinna być wykonana z bezpiecznych materiałów, w sposób staranny. Musi mieć certyfikaty i spełniać wszelkie wymogi. Musi być też przeznaczona dla dzieci. Deskorolki dla dzieci mają taką samą budowę jak deskorolki dla młodzieży czy dorosłych, ale są mniejszych rozmiarów i dostosowane są do wzrostu i wagi dziecka.

Deskorolka dla dziecka

Jaką deskorolkę wybrać?

Małe dzieci uczą się zdecydowanie szybciej niż dorośli. Maja też dużo mniejsze poczucie strachu, lęku dlatego im szybciej zaczną naukę na deskorolce, tym lepiej. Należy jednak pamiętać o kilku ważnych sprawach. Po pierwsze deskorolka powinna być dostosowana indywidualnie do wagi i wzrostu dziecka.

W sklepach asortyment jest dość bogaty, bez najmniejszego problemu znajdziemy bardzo krótkie deskorolki, na których mogą jeździć dzieci już po 3 roku życia. Zadaniem takich deskorolek jest umiejętność utrzymania równowagi oraz wyrobienie prawidłowej koordynacji ruchowej.

Deskorolki mają specjalne wzmocnione – plastikowe trucki, jeżeli chodzi o górną część decku pokryta jest antypoślizgową taśmą. Ich zaletą jest to, że są bardzo lekkie.
Na takiej desce osiągnięcie większej prędkości jest niewykonalne. Dlatego też nie trzeba się obawiać, że dziecko zrobi sobie krzywdę podczas jej użytkowania.

Odmianą deskorolki dla maluchów są również tzw. pennyboard’y. Są to malutkie deskorolki, zazwyczaj wykonane z tworzywa sztucznego – plastiku. Ich głównym zadaniem jest zabawa. Wiadomo nie od dziś, że dzieci najlepiej uczą się przez rozrywkę, dlatego też może to właśnie pennyboard będzie początkiem nowej, wspaniałej pasji malucha.

Przeczytaj też: Rolki i łyżworolki – czym są?

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ