Tanie dekoracje do pokoju dziecięcego

0
1766
Tanie dekoracje do pokoju dziecięcego

Przy urządzaniu pokoju dziecięcego dużą rolę odgrywają dodatki. Wbrew pozorom w takim pokoju nie muszą królować designerskie tapety i tkaniny, dopasowane do stylu mebli. Dzięki tanim dodatkom i dekoracjom, dostępnym na każdą kieszeń, w krótkim czasie można odmienić styl dziecięcego pokoju.

Naklejki i literki

Jednym z najpopularniejszych sposobów na dekorowanie pokoju dziecięcego jest korzystanie z naklejek. Mogą one być naklejkami na meble, równie popularne są naklejki na ścianę. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom można je bardzo łatwo zdejmować ze ściany. Nowoczesne kleje, na które naklejki są przyklejane do gładkich powierzchni, nie pozostawiają śladów, nie niszczą również farby. Naklejki na ścianę mogą wykorzystywać postacie z ulubionych bajek, mogą również być ciekawymi miarkami wzrostu. W przeciwieństwie do tapet ich przyklejenie nie wymaga dużych nakładów czasu. Podobnie ciekawie na ścianie będą się prezentować naklejane literki, które nie zawsze są płaskimi obrazkami. Z literek można tworzyć całe napisy, np. imię dziecka, które mieszka w pokoju.

Farba tablicowa i magnetyczna

Dzieci, które uwielbiają rysować, docenią efekt farby tablicowej. Taką farbą można pomalować dowolną powierzchnię, przy czym w odróżnieniu od szkolnej tablicy farba tablicowa może mieć różne kolory. Po takiej farbie można bez przeszkód rysować, a każde dzieło można równie szybko zetrzeć. Z kolei farba magnesowa działa jak klasyczny magnes, umożliwiając zawieszanie różnych informacji czy obrazków. Oba rodzaje farb można położyć na jednej powierzchni, przy czym farba magnetyczna powinna być farbą podkładową. W takim przypadku dziecko będzie mogło po ścianie malować oraz naklejać różne magnetyczne obrazki.

Dekoracje okienne i oświetlenie

Wybór ciekawych firanek i zasłonek również może zmienić wystrój dziecięcego pokoju. Nie można również zapominać o właściwym oświetleniu. W pokoju dziecka jedna lampa sufitowa to za mało, dlatego warto sięgać po lampy stojące i umieszczać je w okolicy łózka dziecka.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ