Przedszkola niepubliczne Poznań – doskonała oferta opieki i rozwoju dla Twojego dziecka

0
1020
Przedszkola niepubliczne Poznań – doskonała oferta opieki i rozwoju dla Twojego dziecka

Wszyscy rodzice chcą, aby ich dzieci miały możliwość bezpiecznego i dobrego rozwoju. Dlatego coraz więcej osób wybiera przedszkola niepubliczne Poznań. To placówki, które gwarantują najlepszą opiekę oraz korzystają z ciekawych metod nauki. Prywatne przedszkola w Poznaniu istnieją pod nazwą Kropka i są dowodem bezpiecznej i przyjaznej opieki nad dziećmi. Prowadzone są przez dwie siostry, które same są matkami, dzięki osobistym doświadczeniom potrafią zapewnić godny rozwój dla wszystkich dzieci.

Metody nauki i zabawy stosowane w przedszkolu Kropka

Przedszkola niepubliczne Poznań działają zgodnie z nowoczesnymi metodami nauki i rozwoju. To właśnie tutaj maluchy edukują się bez stresu, nie otrzymują żadnych nagród oraz kar. Każde dziecko jest stawiane na takim samym poziomie i to właśnie od niego zależy poznanie świata oraz samorozwój.

Dzieci łączone są w grupy zajęciowe o różnym wieku, takie rozwiązanie pozwala poznać potrzeby innych dzieci i rówieśników. Wzbudza potrzebę samorozwoju oraz uczy cierpliwości o opieki nad innymi.

Mądra edukacja dzieci obydwa się za pomocą tworzenia przez nauczycieli warunków do swobodnego rozwoju. Maluchy otrzymują dostęp do samodzielnie wytworzonych zabawek przez nauczycieli i dzięki temu poznają je i motywowane są do pracy. Nikt nie wymusza wykonywania określonych zadań przez dzieci, to właśnie one samodzielnie są motywowane do zdobywania wiedzy za pomocą obserwacji i doświadczeń.

Przedszkolaki uczone są metodami eksperymentów, badań, sprawdzania i przez to są sami dla siebie odkrywcami. Dodatkowo rozwijają się emocjonalnie i stają się bardziej cierpliwe. Dążą do celu poprzez powolne odkrywanie nowych rzeczy i uczą się kreatywnego rozwiązywania problemów.

Przedszkola niepubliczne Poznań korzystają z różnych metod nauki:

  •       metoda dobrego startu
  •       odmienna metoda nauki czytania
  •       metoda Montessori,
  •       sensoplastyka
  •       muzykoterapia
  •       pedagogika zabawy

Dodatkowo każdego dnia prowadzone są przeróżne ciekawe zajęcia mające na celu zapoznanie dziecka z językiem angielskim, aktywnością fizyczną oraz poprawną polszczyzną (zajęcia logopedyczne).

Zabawa w przedszkolu niepublicznym

Dzieciaki każdego dnia mogą korzystać z nowoczesnego placu zabaw oraz licznych i bezpiecznych zabawek. Wszystkie pomoce dydaktyczne znajdujące się w przedszkolu są dobrane w sposób taki, aby motywować dzieci do pracy i pobudzać ich wyobraźnię.

Plan zajęć nie jest ściśle określony, oparty został jedynie o powtarzalność. Każdy dzień ma uporządkowany rytm, dzięki temu dzieci wiedzą czego mogą oczekiwać i uczą się odpowiedzialności oraz wykonywania obowiązków w ułożonej hierarchii. Normalny dzień zaczyna się od zabawy, opowieści o poprzednim dniu, gimnastyki oraz śniadania. Po spożyciu posiłków dzieci dbają o swoją higienę, a następnie udają się na zajęcia lub spacery na zewnątrz przedszkola lub w pracowniach (w zależności od pogody). Kolejnym krokiem jest obiad oraz wypoczynek maluchów. Następnie odbywają się przyjemne zajęcia z języka angielskiego, muzyczne i przeróżne zabawy. Na koniec dnia maluchu mogą samodzielnie bawić się pod nadzorem nauczycieli.

Kuchnia w przedszkolu niepublicznym

Bardzo dużą korzyścią, jaką oferują przedszkola niepubliczne Poznań jest dostęp do kuchni. Tutaj pracują wykwalifikowani kucharze, którzy potrafią przygotować zbilansowane i wartościowe posiłki dla dzieci. Na specjalne życzenia rodziców dobierają diety bezglutenowe, bezmleczne i inne odpowiednie dla dzieci.

Chciałbyś mieć pewność, że Twoje dziecko prawidłowo się rozwija, jest bezpieczne i czuje się komfortowo każdego dnia? Zapisz je już dziś do przedszkole kropka i zadbaj o jego edukację od najmłodszych lat!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ